Share

بیش از دو هفته از بازداشت بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری گذشته و او در این مدت هیچ تماسی با خانواده خود نگرفته است.

بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری

زرتشت احمدی راغب، نویسنده و فعال حقوق بشر با اشاره به این موضوع در صفحه فیس‌بوک خود نوشته است جای نگهداری این فعال کارگری معلوم نیست و خانواده ابراهیم‌زاده شدیدا نگران وضعیت او هستند.

بهنام ابراهیم‌زاده، شامگاه چهارشنبه ۲۱ آذر ۹۷ توسط نیروهای امنیتی در خانه‌اش در تهران بازداشت شد. به نوشته احمدی راغب، خانواده ابراهیم‌زاده از طریق پلیس امنیت تهران پیگیر وضعیت او شده‌اند اما به آنها گفته شده بروند و بهنام خودش زنگ می‌زند.

این فعال کارگری روز جمعه ۲۶ مرداد نیز توسط نیروهای امنیتی در اطراف کرمانشاه بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه این شهر منتقل شده بود.

او روز سه‌شنبه ۲۰ شهریور با وثیقه ۴۰ میلیون تومانی موقتا آزاد شده بود.

در واکنش به بازداشت بهنام ابراهیم‌زاده، مایک پالک، دبیرکل اتحادیه پست کانادا روز جمعه ۹ شهریور در نامه‌ای خطاب به مقامات ایرانی، دستگیری این فعال کارگری را محکوم کرده و خواستار آزادی فوری او شده بود.

بهنام ابراهیم‌زاده اما در حالی در اطراف کرمانشاه بازداشت شده بود که مشغول کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده آن مناطق بود و خانواده او پس از سه روز بی‌خبری از بازداشت او مطلع شدند.

این فعال کارگری متولد سال ۱۳۵۶ در شهرستان اشنویه است که از سال ۸۷ تاکنون چندین بار بازداشت شده و حبس کشیده است.

او اردیبهشت ماه سال گذشته با پایان دوران محکومیت هفت ساله‌اش از زندان رجایی‌شهر کرج آزاد شده بود.

بر اساس متنی که زرتشت احمدی راغب درباره این فعال کارگری منتشر کرده، تنها فرزند او، نیما، همانگونه دچار بیماری سرطان است و بهنام ابراهیم‌زاده در تلاش بوده است تا فرزندش را برای معالجه به خارج از کشور بفرستد و به شدت درگیر مشکلات مالی بوده است:

«در این میان هر گونه استرس و ناراحتی بیماری نیما را که هر روز در راه بیمارستان محک رفت و آمد دارد، تشدید می‌کند. ماموران هنگام بازداشت بهنام، علاوه بر گوشی خود او، تلفن همراه نیما را نیز با خود برده‌اند و امکان تماس این خانواده با بیرون عملا قطع شده است.»

احمدی راغب از فعالان رسانه‌ای خواسته است تا درباره وضعیت بهنام ابراهیم‌زاده اطلاع‌رسانی کنند.


  • در همین زمینه

احضار بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری، به دادگاه انقلاب دالاهو

 

Share