Share

رئیس کل دادگستری استان اصفهان از بازداشت متهم پرونده آدم‌ربایی و تجاوز به حامد رضایی، نوجوان ۱۲ ساله در کاشان خبر داد. پیش‌تر خانواده‌ای در کاشان اعلام کرده بود فرزند ۱۲ ساله‌شان در پی «تجاوز جنسی یا تهدید به تجاوز»، دست به خودکشی زده و جان خود را از دست داده است اما در جریان رسیدگی به این موضوع به آنها گفته‌ شده که پرونده مختومه شده است و آنها هم جریان را رسانه‌ای کرده‌اند.

پدر و مادر حامد رضایی، دادخواه مرگ فرزندشان هستند

احمد خسروی وفا، رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفته است:

«پس از بررسی شرایط و موضوع خودکشی نوجوان ۱۲ ساله، اقدامات اولیه در رابطه با جمع‌آوری دلایل از سوی بازپرس ویژه صورت گرفته و دستور معاینه جسد به پزشکی قانونی صادر می‌شود.»

رئیس کل دادگستری استان اصفهان همچنین گفته است با توجه به تاکیدات ویژه از سوی بازپرس برای توجیه اولیای دم درباره جلوگیری از تضییع حقوق احتمالی آنان، اقدامات لازم صورت گرفته و بر این اساس دستور کالبدشکافی برای تعیین دقیق علت تامه فوت صادر و کالبدشکافی انجام شده است.

خسروی وفا با اشاره به اینکه تکمیل تحقیقات منوط به ارسال نظر پزشکی قانونی است گفته بررسی همه جانبه از سوی بازپرس ویژه برای صحت و سقم ادعا‌های مطرح شده در مورد این پرونده آغاز شده است.

روز ۱۱ اسفند ۱۳۹۷، هنگام شب، خانواده حامد رضایی متوجه غیبت حامد می‌شوند، به دنبال او می‌گردند و ساعت ۱۰ شب او را در زیرزمین خانه در حالت حلق آویز شده پیدا می‌کنند.

خانواده حامد رضایی گفته‌اند او پیش از خودکشی به دوستانش گفته بوده که یک نفر به او تجاوز کرده است.

پدر حامد به نقل از همکلاسی‌های او گفته است او توسط فردی با موتورسیکلت‌ به زور به جایی برده شده: «او پس از بازگشت به دوستانش گفته که آن فرد به او تجاوز جنسی کرده است.»

پدر حامد رضایی پیش از این به رسانه‌ها گفته بود:

«همکلاسی‌هایش می‌گویند [وقتی حامد بر‌گشته] گریه می‌کرده، با دست‌هایش به سرش می‌زده [و می‌گفته] که به من تجاوز شده و امشب خودم را می‌کشم.»

رضایی در ادامه گفته بود حتی اگر آن فرد به پسرش تجاوز نکرده باشد، او را تهدید، آزار و اذیت کرده که باعث شده دست به خودکشی بزند.

محمد هارون نجم‌پور، سرپرست سفارت افغانستان در تهران به خبرگزاری صدای افغان (آوا) گفته بود با خانواده این نوجوان حرف زده و قرار است هیاتی از این سفارت برای پیگیری و بررسی این موضوع با مسئولان محلی به کاشان برود.


  • در همین زمینه

دادخواهی برای نوجوان افغانستانی که خودش را کُشت

Share