Share

رسانه‌های ایران پرسشی را درباره ارتباط احتمالی قتل یک وکیل دادگستری و اظهارات یک متهم به فساد مالی در دادگاه مطرح کرده‌اند. وکیل متهم هر رابطه‌ای را تکذیب کرده است.

حسین هدایتی و محمود گودرزی، وزیر ورزش دولت یازدهم

حمید حاجیان، وکیل پایه یک دادگستری چهارشنبه شب چهارم اردیبهشت به ضرب گلوله در خیابان کامرانیه تهران به قتل رسید. یک زن همراه او بوده است که در مورد وضعیت او تا کنون خبری منتشر نشده است.

حسین هدایتی سرمایه‌دار ورزشی و عضو سابق سپاه پاسداران که از اسفند گذشته پرونده او در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به جریان افتاده است، در جریان آخرین جلسه دادگاه گفته بود:

«چهار سال است در دادسرای ناحیه سه شعبه ۱۲ علیه فیروز دولت‌آبادی طرح شکایت کرده‌ام، اما هنوز ترتیب اثر داده نشده است. به سراغ حمید حاجیان که یک وکیل با نفوذ است و ۵۰ میلیارد تومان پول بنده را خورده و برده است، بروید. حاجیان گفته بود که اگر اسمش را در دادگاه ببرم از من شکایت می‌کند.»

هدایتی یکی از بدهکاران عمده بانک سرمایه است. نماینده دادستان در جریان نخستین دادگاه او گفته بود که «هدایتی با تبانی با مدیران بانک ۵۸۶ میلیارد تومان از وجوه بانک سرمایه را خارج نموده است.»

اما سیامک مدیر خراسانی، وکیل مدافع حسین هدایتی دراین‌باره به خبرگزاری «فارس» نزدیک به سپاه پاسداران گفته است: «به هیچ عنوان ارتباطی میان موکل من و حاجیان وجود ندارد.»

خبرنگار فارس سوال دیگری درباره احتمال رابطه فرار علی‌اکبر یقینی، یکی دیگر از متهمان به فساد و بدهکاران عمده بانک سرمایه با قتل حاجیان نیز از مدیر خراسانی پرسید. وکیل هدایتی در پاسخ گفت:

«من وکیل آقای یقینی نیستم و نمی‌دانم میان این دو موضوع ارتباطی وجود دارد یا خیر. اما آن چیزی که می‌دانم این است که بین هدایتی و قتل حاجیان ارتباطی وجود ندارد.»

سیامک مدیر خراسانی همان قاضی‌ای است که در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران محمدرضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی‌نژاد در دوران ریاست‌جمهوری را به اتهام فساد مالی به ۱۵ سال حبس محکوم کرد.

قاضی مسعودی در جریان رسیدگی به پرونده حسین هدایتی و دیگر بدهکاران عمده بانک سرمایه گفته بود که یقینی با دادن وثیقه جعلی ۱۳۰ میلیون تومانی آزاد شده و در بیمارستانی بستری شده بود. او اما از بیمارستان محل بستری‌اش پیش از بازداشت فرار کرد و اکنون دستور جلب او صادر شده است.


در همین زمینه:

سهم فوتبال از اختلاس‌های میلیاردی چقدر است؟

Share