Share

آمریکا تحریم‌های خود در رابطه با ایران را بیشتر کرد و شش شرکت و پنج شهروند چین را که از جمهوری اسلامی نفت وارد کرده‌اند به فهرست تحریم‌های خود افزود.

وزارت خزانه‌داری آمریکا ـ عکس از آرشیو

وزارت خزانه‌داری آمریکا ـ عکس از آرشیو

به‌گزارش رویترز، وزارت خزانه‌داری آمریکا، چهارشنبه ۳ مهر / ۲۵ سپتامبر در بیانیه‌ای پنج فرد و شش شرکت چینی را تحریم کرد.

شرکت نفت کنکورد، شرکت کشتیرانی کونلون، هولدینگ کونلون، کشتیرانی کاسکو و ملوانی و مدیریت کشتی کاسکو و شرکت پگاسوس ۸۸ شرکت‌های چینی هستند که مورد تحریم قرار گرفته‌اند.

هلدینگ دولتی کوسکو که شرکت مادر کشتیرانی کاسکو است تحریم نشده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا گفته که این شرکت‌ها و مدیران آن‌ها به دلیل «انتقال آگاهانه نفت از ایران» و نقض تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران تحریم شده‌اند.

دارایی‌های این افراد و شرکت‌های چینی ضبط می‌شوند و بانک‌ها و شرکت‌های آمریکایی اجازه معامله با آن‌ها را ندارند.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نیز در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در سخنانی در مورد ایران، سیاست واشنگتن را چندجانبه‌گرا خواند و از تحریم‌های جدید سخن گفت.

پمپئو توضیح داد که اعمال تحریم‌ها آغاز اجرای تهدید دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایران است، که روز سه‌شنبه تأکید کرده بود «تحریم‌ها» تا زمانی که «رفتارهای تهدیدآمیز ایران ادامه یابد»، تشدید خواهد شد.

پمپئو که قبل از سخنرانی حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل سخن می‌گفت همچنین از پیش اعلام کرد که به دلیل معامله با ایران پنج بازرگان، چند شرکت و دو نفت‌کش چینی تحریم می‌شوند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا آخرین بار ۲۹ شهریور / ۲۰ سپتامبر بانک مرکزی ایران، صندوق توسعه ملی و شرکت «اعتماد تجارت پارس» را به‌دلیل همکاری با سپاه قدس تحریم کرده بود.

آمریکا ۱۳ شهریور / ۴ سپتامبر نیز ۱۶ شرکت، ۱۰ فرد و ۱۱ نفتکش که برخی از آن‌ها با پوشش مخفی در لبنان و با نظارت حزب‌الله ثبت شده‌اند را به فهرست تحریم‌های خود علیه ایران افزوده بود.

دونالد ترامپ در روزهای اخیر بارها گفته است که ایالات متحده تحریم‌ها علیه ایران را به هیچ‌ وجه لغو نخواهد کرد.


در همین زمینه

مجمع عمومی ۷۴ – ترامپ: هیچ کشوری نباید از خونریزی‌های ایران حمایت کند

روحانی: دولت آمریکا باید شرایط لازم برای مذاکره را ایجاد کند

Share