Share

سخنگوی نیروهای مسلح حوثی‌ از انجام عملیاتی به نام «نصر من الله» در نجران عربستان خبر داده است. این گروه اعلام کرده که آماده شدن برای این عملیات چند ماه طول کشیده و بزرگ‌ترین عملیات فریب این گروه علیه نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان بوده است.

سخنگوی نیروهای مسلح حوثی‌ گفته عملیات نصر ‌من‌ الله بزرگ‌ترین عملیات فریبنده علیه نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی بوده است

یحیی سریع، اعلام کرده که ۷۲ ساعت پس از آغاز عملیات «نصر من الله» نیروهای این گروه سه تیپ و یک گردان کامل از ارتش سعودی را محاصره کردند و در جریان آن صدها خودرو و زره‌پوش را به غنیمت گرفتند.

یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح حوثی‌ گفته که عملیات نصر من الله از زمان آغاز جنگ یمن، بزرگ‌ترین عملیات فریبنده علیه نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی بوده است. او گفته واحدهای تخصصی نیروهای حوثی در چارچوب پشتیبانی از این عملیات در محور نجران، با هدایت موشک و نیروی هوایی این عملیات را اجرایی کردند.

سریع با اشاره به «آزادسازی کیلومترها» از محور نجران گفته هزاران نفر از «نیروهای دشمن» در جریان این عملیات اسیر شدند؛ از جمله تعداد زیادی از فرماندهان، افسران و سربازان ارتش سعودی.

به گفته سریع، با همه اسرا «مطابق با اصول دین، ​​آداب و رسوم و سنن یمن» برخورد می‌شود.

سخنگوی نیروهای مسلح حوثی‌ همچنین گفته است:

«پس از تسلیم هزاران نفر از نیروهای دشمن، نیروهای ما برای تأمین امنیت زندانیان از یورش‌های دشمن که سعی در هدف قرار دادن آنها داشت، تلاش کردند تا به خانواده‌های زندانیان اطمینان دهند که ارتش و کمیته‌های مردمی اقدامات لازم را برای محافظت از آنها در برابر هواپیماهای دشمن انجام می‌دهند.»

هنوز واکنشی از سوی عربستان در قبال این خبر منتشر نشده است.

روز گذشته وال‌استریت ژورنال به نقل از مقامات سعودی ادعا کرده بود که ایران در تدارک حمله دوم به عربستان سعودی است اما جز اظهارات دو مقام بی‌نام و نشان مدرک و سند دیگری ارائه نداده بود.

دو هفته پیش حوثی‌ها ادعا کردند حمله به تاسیسات نفتی استراتژیک عربستان با پهپاد کار آنها بوده است. به دنبال این حملات عربستان اعلام کرد نیمی از تولید نفتش مختل شده است.

عربستان، آمریکا و کشورهای اروپایی ایران را مسوول اصلی این حملات معرفی کرده‌اند اما تهران نقش داشتن در این حملات را رد کرده است.

عملیات نصر من الله در حالی انجام شده که حوثی‌های یمن شامگاه جمعه ۲۰ سپتامبر/ ۲۹ شهریور، یک هفته بعد از حمله به تأسیسات نفتی عربستان اعلام کردند حملات موشکی و پهپادی به این کشور را به طور یک‌جانبه متوقف می‌کنند.

وال‌استریت ژورنال به نقل از مقامات سعودی نوشته بود عربستان در پاسخ به این درخواست با آتش‌بس محدود در چهار محور، از جمله در صنعا، پایتخت یمن موافقت کرده است.


 • در همین زمینه

https://www.radiozamaneh.com/466952

Share

دسته بندی‌ها: سیاست, مجله روز

کلید‌واژه ها: , , , , , , , ,

 1. الله اشغل الظالمین بالظالمین.

  جهان / 29 September 2019

 2. جناب جهان
  در کمال احترام خواهش میشود که اینجا مسلمان بازی در نیاورید و ما را از این نقل قولهای بی معنا و بی ربط عربی معاف نمایید.
  در جنگ داخلی یمن, عربستان و متحدینش جنایتهای بسیاری کرده اند, اما برادران شیعهء حوثی‌ هم نشان داده اند که شناگران ماهری هستند و در جنایات و کشت و کشتار دست کمی از برادران سنی خود ندارند.
  این میان فقط مونده ام که این کارزار شدید ضد بهایی که در یمن توسط حوثی‌ها راه افتاده, یعنی چه؟
  آیا ممکن است که سرطان جمهوری جهنمی اسلامی از قم به یمن صادر شده باشد؟

  سرطان جمهوری جهنمی اسلامی از قم تا یمن / 30 September 2019

توجه: کامنت‌های توهین‌آمیز منتشر نمی‌شوند. کامنت‌های حاوی لینک به عنوان "اسپم" شناخته می‌شوند.