Share

۱۵۰ پلیس زن روز ۱۸ مهر در ورزشگاه آزادی مستقر خواهند شد. حسن کرمی، فرمانده یگان‌های ویژه ناجا با اعلام این خبر گفت از این گروهان پلیس زن برای «کنترل زنان» و «تامین امنیت» آن‌ها  استفاده خواهد شد.

برخی از گزارش‌ها از فروش ۳۵۰۰ و ۴۰۰۰ بلیط جایگاه اختصاصی زنان خبر داده‌اند.

سردار حسن کرمی، فرمانده یگان‌های ویژه ناجا سه‌شنبه ۱۶ مهر در مصاحبه با پایگاه از استقرار ۱۵۰ پلیس زن برای «کنترل امنیتی و تامین امنیت» تماشاگران زن در ورزشگاه آزادی خبر داد.

حسن کرمی یگان ویژه را مسئول «مدیریت هیجان» تماشاگران و «تامین امنیت» آن‌ها خواند و گفت: ما برای کنترل زنان پیش‌بینی‌های لازم را کرده و از ماموران زن که آموزش‌های لازم را دیده‌اند بهره لازم را خواهیم برد.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا تعداد بلیط‌های فروخته‌شده به زنان را ۳ هزار بلیط اعلام کرد و گفت برای آن‌ها «محدوده مشخصی که تا حدودی امکاناتی را به خود اختصاص داده» تعیین و مشخص شده است.

این نخستین بار است که نیروهای پلیس زن همزمان و برای نظارت بر تماشاگران زن در ورزشگاه آزادی حضور پیدا می‌کنند.

مقامات و مسئولان جمهوری اسلامی تحت فشار فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به ورود همچنان محدود زنان به ورزشگاه آزادی رضایت داده‌اند و چند جایگاه مختص به زنان را برای بلیط فروشی مشخص کردند. همچنان اما زنان زیادی به‌دلیل فروخته‌شدن تمام بلیط‌ها موفق به خرید بلیط این جایگاه‌ها نشده‌اند و فدراسیون فوتبال ایران از فروش بلیط‌های بیشتر خودداری می‌کند.

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) پس مرگ سحر خدایاری (دختر آبی) و تشدید اعتراضات علیه ممنوعیت ورود زنان به استادیوم‌های فوتبال در ایران، هیاتی را برای بازدید از ورزشگاه آزادی به تهران اعزام کرد. این هیات پس بازگشت از تهران، شنبه، ۲۱ سپتامبر/ ۳۰ شهریور با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد استادیوم آزادی آمادگی پذیرش بدون محدودیت زنان را برای مسابقه پیش‌روی تیم‌های ملی ایران و کامبوج دارد و زنان ایرانی باید اجازه ورود به استادیوم‌های فوتبال را داشته باشند.

فیفا همچنین اعلام کرد هیأتی برای اطمینان یافتن از ورود زنان به ورزشگاه آزادی در مرحله مقدماتی جام جهانی بین تیم‌های ملی ایران و کامبوج در تاریخ ۱۰ اکتبر /۱۸ مهر به تهران اعزام خواهد شد و یوری ژورکائف، بازیکن سابق تیم ملی فرانسه و مدیر اجرایی بنیاد فیفا این هیات را همراهی خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

فیفا: ژورکائف برای اطمینان از حضور زنان به ورزشگاه آزادی می‌آید

در همین زمینه:

دادستان کل کشور: ورود زنان به ورزشگاه‌ها برنامه دشمنان است

Share