Share

روابط عمومی کل سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که روح‌الله زم، ادمین کانال آمدنیوز را طی یک «عملیات پیچیده» دستگیر کرده است.

روح‌الله زم

روح‌الله زم

روابط عمومی کل سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای که دوشنبه ۲۲ مهر منتشر کرد روح‌الله زم را «تحت هدایت سرویس اطلاعاتی فرانسه» و «حمایت و پشتیبانی» سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل و «مرتبط با سایر سرویس‌های اطلاعاتی» توصیف کرد و نوشت نیروهای اطلاعاتی سپاه پاسداران با «به‌کارگیری روش‌های نوین اطلاعاتی و شگرد‌های ابتکاری، سرویس‌های بیگانه را مدیریت و فریب دادند» و او را «به داخل کشور هدایت» و بازداشت کردند.

سپاه پاسداران گفته که اطلاعات تکمیلی پیرامون این «عملیات بزرگ» به‌زودی منتشر خواهد شد.

روح‌الله زم فرزند محمدعلی زم از روحانیون حکومتی و نامزد پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی شهر تهران است.

او که پس از اعتراضات سال ۸۸ یک بار دستگیر و سپس از ایران خارج شده بود سایت و کانال تلگرامی آمدنیوز را در خارج از کشور راه‌اندازی کرد. این کانال پس از مدتی به کانال انتشار اسناد فساد حکومتی معروف شد.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی در اسفند ۱۳۹۷ مستند ایستگاه پایانی دروغ را پخش کرد که در آن ادعا شده بود روح‌الله زم بازیچه نیروهای اطلاعاتی ایران بوده‌ است.

هنوز روشن نیست که سپاه پاسداران چگونه توانسته است روح‌الله زم را که در خارج از کشور زندگی می‌کند، دستگیر کند.

هادی شیرزاد، رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی ایران ۷ مهرماه جاری اعلام کرده بود که ایران از طریق پلیس بین‌الملل (اینترپل) به دنبال استرداد تعدادی از متهمان پرونده‌های اقتصادی و مخالفان سیاسی، از جمله روح الله زم است.

بیشتر بخوانید:

ایران به دنبال تعقیب مرجان شیخ‌الاسلامی و روح‌الله زم از طریق اینترپل است

Share