Share

حسین فریدون که به جرم رشوه‌خواری به پنج سال زندان و پرداخت ۳۱ میلیارد تومان محکوم شده بود برای گذراندن دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد.

حسین فریدون

حسین فریدون

حسین سرتیپی، وکیل مدافع حسین فریدون اعلام کرد که صبح امروز چهارشنبه ۲۴ مهر موکلش در تماسی تلفنی گفته که برای اجرای حکم به دادسرا مراجعه می‌کند.

سرتیپی گفت: «حسین فریدون شخصاً با مراجعه به دادسرا برای اجرای حکم به زندان اوین منتقل شد.»

حسین فریدون، برادر حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در تیرماه ۹۶ به‌دنبال تخلف‌های بانکی و بازداشت برخی از مدیران بانک‌ها دستگیر و با وثیقه آزاد شد.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه ۹ مهرماه جاری از صدور حکم قطعی ۵ سال زندان برای حسین فریدون خبر داد و گفت:‌ «در پرونده حسین فریدون دادگاه حکم او را از ۷ سال حبس به ۵ سال و پرداخت ۳۱ میلیارد تومان کاهش داد و به دیگر متهمان نیز ارفاق داد. برای مثال یک سوم حکم یکی از متهمان خانم در این پرونده تعلیق شده است».

سخنگوی قوه قضائیه اتهام حسین فریدون را «اخذ رشوه» اعلام کرد.

خبرگزاری فارس که به سپاه پاسداران وابسته است نیز اتهامات فریدون را به نقل از منابع آگاه «ارتشاء و پولشویی» اعلام کرده و نوشته بود برادر رئیس دولت «در قبال دریافت رشوه رایزنی‌های مؤثری را برای سپردن مسئولیت‌هایی در بانک‌ها و دیگر بخش‌های تأثیرگذار اقتصادی به افرادی خاص انجام می‌داده است و این افراد در مقابل مبالغ هنگفتی را به وی پرداخت می‌کرده‌اند».

محافظه‌کاران و رقبای سیاسی حسن روحانی بارها برادر او را متهم به فساد مالی کرده بودند. ابراهیم رئیسی، رئیس کنونی قوه قضائیه و از اعضای کمیته مرگ در اعدام زندانیان سیاسی، و محمدباقر قالیباف، شهردار تهران که هر دو از رقبای روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری بودند، در زمان رقابت‌ها بارها اتهام فساد مالی به حسین فریدون را تلویحاً در مناظره‌های تلویزیونی تکرار کردند.

حسین فریدون خود پیشتر ارتباط با برخی از مفسدان اقتصادی را «خبرسازی برای تحت فشار قرار دادن دولت روحانی» دانسته بود. دولت روحانی نیز خبرهای انتشاریافته در این‌باره را «اتهام‌افکنی» دانسته بود.

بیشتر بخوانید:

صدور حکم قطعی پنج سال حبس برای حسین فریدون

Share