Share

مینو اصلانی، رئیس بسیج جامعه زنان گفته همه نهادهای نظام در جمهوری اسلامی برای افزایش جمعیت و فرزندآوری باید کمک و همیاری کنند. افزایش جمعیت سیاست مورد نظر علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی است.

مینو اصلانی در مصاحبه با خبرگزاری مهر به سخنان علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در مورد لزوم افزایش جمعیت و هشدار درباره خطر کاهش جمعیت جوان اشاره کرده و گفته است همه نهادها باید به «تشویق زوجین به فرزندآوری و اجرای سیاست‌های افزایش جمعیت» بپردازند.

 رئیس بسیج جامعه زنان خواهان ایجاد یک موج همگانی برای فرزندآوری شده و گفته است که از جمله، مداحان یا سخنرانان باید در مجالس خود در باره نگرانی علی خامنه‌ای و خطرات کاهش جمعیت سخن بگویند.

علی خامنه‌ای فرودین ماه گذشته بار دیگر به وزیر بهداشت توصیه کرد سیاست‌های افزایش جمعیت را پی بگیرد.

 سیاست‌های جمعیتی در ایران در پی سخنرانی معروف علی خامنه‌ای در ۱۹ مهرماه ۱۳۹۱ تغییر کلی یافت. او موضع‌گیری سال‎های قبل خود در مورد کنترل جمعیت در ایران را اشتباه خواند و از خداوند خواست او را به خاطر این سیاست ببخشد. پس از آن، «طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت» در مجلس نهم تصویب و اعلام شد که با کسانی که از موارد ذکر شده در این طرح تخلف کنند، مطابق با قانون مجازات اسلامی رفتار می‌شود.

سیاست‌های افزایش جمعیت در شرایط کنونی اقتصاد ایران، علاوه بر اثرات منفی اقتصادی بر وضعیت زنان و کودکان تاثیر مستقیم دارد.

Share