Share

یک شهروند از تهران در مورد حضور آتش به اختیارها و ماموران مسلح لباس شخصی در میان مردم و نحوه برخورد خشونت آمیز آنها هشدار می‌دهد.

صدای این شهروند را در ادامه بشنوید:

در ساندکلاود هم می‌توانید بشونید:

یک‌شنبه ۲۲ دی در دومین روز از اعتراض‌ها به انهدام هواپیمای مسافربری از سوی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، تصاویر و ویدئوهای منتشرشده از شهرهای مختلف حضور پرتعداد معترضان را علی‌رغم هشدارهای امنیتی نشان می‌دهند. معترضان به ویژه در اطراف یا محوطه دانشگاه‌ها جمع شده‌اند. در برخی از شهرها نیروهای امنیتی با گاز اشک‌آور و خودروهای آب‌پاش به معترضان هجوم برده‌اند. در تهران نیروهای ضدشورش از گلوله ساچمه‌ای و گاز اشک‌آور برای متفرق‌کردن جمعیت معترض استفاده کردند.

گزارش‌هایی نیز از زخمی شدن و بازداشت مردم معترض منتشر شده و هنوز مشخص نیست تعداد زخمی‌ها و بازداشتی‌ها چند نفر است.

از تهران ویدئویی در شبکه‌ها منتشر شده که زخمی شدن یک زن معترض را به ضرب گلوله در خیابان آزادی، ابتدای استاد معین نشان می‌دهد. همچنین یک ویدئو از دانشکده مدیریت دانشگاه صنعتی شریف نشان می‌دهد که نیروهای امنیتی به صحن این دانشکده گاز اشک‌آور پرتاب کرده‌اند:

ویدئوی زیر از اعتراض‌ها در میدان آزادی تهران تا ساعت ۲۰ شب به وقت محلی است که ویدئو مردم معترض را در حال خواندن ترانه «یار دبستانی» به تصویر می‌کشد:

آخرین تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی یکشنبه شب ۲۲ دی حاکی از تجمع اعتراضی در تهران و شهرهای دیگر از جمله مشهد، شیراز، اصفهان، سنندج، کرمانشاه، یزد، سمنان، گرگان، اراک، زنجان و بابل و برخورد نیروهای امنیتی با معترضان است. براساس گزارش‌ها معترضان در میدان آزادی تهران شعارهایی علیه رژیم و رهبر جمهوری اسلامی، از قبیل «مرگ بر دیکتاتور» و «ننگ ما، ننگ ما، رهبر الدنگ ما» سر دادند و در سمنان فریاد زدند «جمهوری اسلامی، نمی‌خوایم، نمی‌خوایم». در سنندج عده‌ای بازداشت شده‌اند.


در همین زمینه:

تداوم اعتراض‌ها در چند شهر: “جمهوری اسلامی، نمی‌خوایم”

Share