Share

سازمان نظام پزشکی کشور به حضور افراد معمم و مدعی طب اسلامی در مراکز درمانی اختصاص داده شده به مبتلایان کرونا واکنش نشان داد و آن را تلویحا «مصداق بارز تشویش اذهان عمومی» خواند. چند تن از این افراد در روزهای گذشته با شکستن فضای قرنطینه برای مبتلایان به کرونا، بالای سر آن‌ها حاضر شده بودند تا برای این بیماران مطابق طب اسلامی «نسخه بپیچند».

حضور مدعیان طب اسلامی در بیمارستان‌های مرجع درمان کرونا

به نوشته خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) سازمان نظام پزشکی یکشنبه سوم فروردین در «کانال اطلاع‌رسانی» خود در شبکه‌های اجتماعی به ورود مدعیان طب اسلامی به بیمارستان‌ها و «خلاف‌های شبه‌تبریزیان» آن‌ها واکنش نشان داد و نوشت: ورود و خروج این معممان که به اعتبار لباس خود و بدون ممانعت وارد فضای بیمارستان‌ها شده‌اند، شانس ابتلای آن‌ها و ناقل بودن آن‌ها را بالا برده و افراد بیشتری را درگیر کرونا خواهد کرد.

در بخشی از پیام نظام پزشکی آمده است:

 «این شخص به اعتبار لباس خود وارد بیمارستان شده، بر بالین بیماران مظلوم حاضر شده، با انگشت غیربهداشتی خود در ظرفی می‌زند که شاید با همین انگشت به صدها نفر دیگر هم زده‌است. سپس همین انگشت را دور لب و بینی بیمار بی‌دفاع کشیده، همین انگشت پر از عفونت را مجدداً به اطراف دهان و بینی بیمار مظلوم دیگر می‌کشد و لابد دیگران را هم! از این حرکت غیر اصولی خویش فیلم می‌گیرد و در شبکه‌های اجتماعی توزیع می‌کند تا تظاهر کند همه پزشکان و مسئولین اشتباه می‌کنند و ایشان با طب خودساخته اسلامی مسئول مداوای بیماران کرونایی است! مصداق بارز تشویش اذهان عمومی چیست؟»

اشاره سازمان نظام پزشکی به تعدادی از مدعیان طب اسلامی‌ست که در روزهای گذشته بدون ماسک و گان وارد بیمارستان های مرجع در درمان مبتلایان به کرونا شده تا «بیماران را درمان کنند» و مدعی شده‌اند که بیمار نمی شوند.

یکی از آنها در ویدئویی که منتشر کرده خطاب به یکی از روسای دانشگاه علوم پزشکی می گوید : «این را برای خانم دکتری بفرستید که گفته بود اگر اینها به داخل بیمارستان بیماران کرونایی آمدند و قدم زدند من استعفا میدهم و در دانشگاه علوم پزشکی را می بندم، برای او بفرستید…»

در همین زمینه:

«طب اسلامی» و خطری که جان مردم را تهدید می‌کند

Share