Share

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، از تشکیل یک گروه کاری ویژه برای ساخت واکسن کرونا تا پایان سال ۲۰۲۰ خبر داده اما تاکید کرده است که ایالات متحده «با واکسن یا بی‌واکسن» باید به فعالیت عادی بازگردد.

ترامپ می‌گوید آمریکا با سرعتی بی‌سابقه به سوی ساخت واکسن در حرکت است

ترامپ همچنین بر بازگشایی مدارس در پاییر آینده تاکید کرده است.

در مقابل، مقام‌های‌ ارشد بهداشتی دولت آمریکا نسبت به تبعات تعجیل در بازگشایی مدارس و مراکز اجتماعی هشدار داده‌اند و از پیش رو بودن «سیاه‌ترین زمستان» آمریکا سخن گفته‌اند.

ترامپ روز جمعه ۱۵ مه اعلام کرد یک گروه کاری ویژه روی ۱۴ واکسنی که تاکنون امیدوارکننده بوده تمرکز خواهد کرد و کشورش با سرعتی بی‌سابقه به سوی ساخت واکسن در حرکت است.

ترامپ تاکید کرده که آمریکا حتی بدون واکسن هم باید آماده بازگشت به شرایط عادی شود.

او گفته: «نمی‌خواهم مردم تصور کنند همه چیز به آمدن واکسن بستگی دارد. با واکسن و بدون واکسن ما باز خواهیم گشت و روند بازگشایی را آغاز خواهیم کرد.»

ترامپ گفته: «در بسیاری موارد واکسنی وجود ندارد. شما با ویروس یا آنفلوآنزا می‌جنگید. گاهی هم که اصلا واکسنی وجود ندارد و ویروس‌ها خود به خود از بین می‌روند.»

این در حالی است که بسیاری از کارشناسان می‌گویند در نبود تست‌گیری گسترده و امکان انجام تست کرونا برای همه، تنها راه بازگشایی کامل و ایمن، واکسن است.

ترامپ همچنین تاکید کرد: «فکر می‌کنم مدارس هم باید در پاییز بازگشایی شوند.»

این در حالی است که آنتونی فائوچی، رئیس مرکز کنترل آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا چند روز قبل در جلسه‌ای با سناتورهای کنگره، هشدار داد که بازگشایی مدارس در پاییز به معنای حرکت بسیار فراتر از واقعیت است.

  • در همین زمینه
Share