Share

به گزارش روزنامه «هشت صبح» افغانستان، مقام‌های محلی ولایت بدخشان می‌گویند  طالبان در جریان آتش‌بس سه روزه، مجموعه‌ای از حملات تهاجمی را در ولسوالی‌های خواهان و راغستان این ولایت اجرا کرده‌اند. طالبان نیروهای دولتی را متهم می‌کنند که به مواضع این گروه در جریان آتش‌بس حمله کرده‌اند.

یک مأمور امنیتی افغانستان ـ عکس از آرشیو
یک مأمور امنیتی افغانستان ـ عکس از آرشیو

یکشنبه گذشته طالبان در چارچوب توافق‌ صلح دوحه با آمریکا و به عنوان مقدمه‌ای برای آغاز گفت‌وگوهای بین‌افغان آتش‌بس سه روزه اعلام کردند و محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان تیز با استقبال از این آتش‌بس وعده داد که آزادی دو هزار زندانی طلبان را تسریع کند.

دفتر مطبوعاتی والی بدخشان صبح سه‌شنبه ۶ خرداد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که با وجود اعلام آتش‌بس در روزهای عید، طالبان به ولسوالی‌های خواهان و راغستان بدخشان حمله کرده‌اند. بر همین اسلس در این درگیری‌ها ۱۵ عضو طالبان کشته و زخمی‌ شده‌اند و یک سرباز ارتش افغانستان کشته و دو سرباز دیگر نیز زخمی شده‌اند. ظاهرا نیروهای دولتی موفق به دفع حمله شده‌اند. در درگیری‌های راغستان هم سه تن از نیروهای طالبان کشته و پنج نفر دیگر زخمی شده‌اند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان نیز اعلام کرده است که نیروهای دولتی در منطقه «سپیدسنگان» ولسوالی خواهان به مواضع این گروه حمله کرده‌اند. بر این اساس سه سرباز ارتش افغانستان کشته و ۵ نفر هم مجروح شدند. مجاهد ادعا کرد که طالبان در جریان آتش‌بس در هیچ جا علیه نیروهای دولتی حمله‌ای انجام نداده‌اند.

بیشتر بخوانید:

Share