Share

با این‌که تدابیری برای مهار قیمت‌ها در بازار خودرو در نظر گرفته شده بود قیمت انواع خودروهای داخلی نسبت به دو هفته گذشته باز هم گران‌تر شد و معاملات خودرو نیز به‌دلیل افزایش قیمت ارز متوقف شد.

بازار خودرو در ایران ـ عکس از آرشیو

قیمت انواع خودروهای داخلی نسبت به دو هفته گذشته ۱۵ تا ۲۰درصد گران شده است و این روند افزایشی همچنان ادامه دارد.

به‌گزارش سایت اعتماد، در طول روزهای اخیر افزایش قیمت ارز از جمله موجب رکود خرید و فروش در بازار خودرو و توقف معاملات شد.

این در شرایطی است که یک ماه از مصوبات ستاد تنظیم بازار و افزایش قیمت خودرو در کارخانه با هدف کاهش التهاب بازار می‌گذرد و پس از گذشت دو مرحله از قرعه‌کشی فروش‌ خودرو این اقدام نیز به دلیل زیان خودروسازها متوقف شده است.

با توقف فروش‌های فوق‌العاده و اجرایی نشدن تدابیر مربوط به کنترل بازار، بار دیگر قیمت‌ها روند صعودی به خود گرفته است. در این شرایط آن دسته از فروشندگان خودرو که محصولات را از کارخانه تحویل گرفته‌اند هر روز با مشاهده افزایش قیمت ارز برای حفظ سرمایه خود رقم‌های مختلفی را برای خریداران آن در فضای مجازی اعلام می‌کنند. بدین ترتیب دیگر کسی خودروی خود را به نمایشگاه‌دار برای فروش نمی‌سپارد و خود به‌صورت مستقیم ضمن انتشار آگهی در فضای مجازی اقدام به فروش می‌کند.

در همین حال، آرش محبی‌نژاد، دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور با توجه قرار گرفتن دلار در مرز ۲۰ هزار تومان، خواهان افزایش ۵۵ درصدی قیمت قطعات خودرو شد و گفت با این شرایط چنان‌چه یک هفته دیگر بگذرد این افزایش قیمت ممکن است به ۷۰ درصد نیز برسد، «چراکه قیمت ارز و مواد اولیه روز به روز در حال تغییر است».

تولید خودرو در ایران در سال گذشته میلادی نسبت به سال قبل از آن ۲۵ درصد کاهش داشت. این کاهش در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال ۲۰۱۷ حدود ۴۰ درصد بود.

صنعت خودروسازی در ایران در سال‌های اخیر با زیان‌های تصاعدی کلان روبه‌رو شده است. در سال ۹۸ این زیان ۴۷ هزار میلیارد تومان بود در حالی‌که در سال ۹۷ تنها ۱۴ هزار میلیارد تومان زیان گزارش شد.

زندگی و معیشت نزدیک به یک میلیون نفر از جمعیت شاغل ایران به صنایع خودروسازی وابسته است. در صنایع خودروسازی ایران ۱۲۲ هزار نفر اشتغال مستقیم دارند که ۱۱۰ هزار نفر آن‌ها در دو گروه بزرگ خودروسازی ایران‌خودرو و سایپا کار می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

Share