Share

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد ویروس جدید کرونا در یک شبانه‌روز بیش از ۲۱۲هزار نفر را مبتلا کرده و میزان ابتلای روزانه به این ویروس، به بالاترین حد خود از ابتدای شیوع کرونا تاکنون رسیده است.

ویروس جدید کرونا روزانه بالغ بر ۲۰۰هزار نفر را در جهان مبتلا می‌کند و جان نزدیک به ۵ هزار نفر را می‌گیرد. سازمان جهانی بهداشت از رشد روزافزون تعداد مبتلایان خبر داده است. عکس از شاتراستاک

سازمان جهانی بهداشت شامگاه شنبه ۴ ژوئیه/۱۴ تیر اعلام کرد شمار افرادی که در جهان به ویروس جدید کرونا مبتلا می‌شوند رو به افرایش است و این سازمان روز شنبه بیشترین تعداد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده‌ است. براساس گزارش خبرگزاری رویترز از جمعه تا شنبه ۲۱۲هزار و ۳۲۶ نفر به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند.

مقایسه گزارش بیشترین تعداد ابتلا به ویروس کرونا که ۲۸ ژوئن/ ۸ تیر ثبت شده بود، با گزارش جدید این سازمان نشان می‌دهد که  کشورهای ایالات متحده آمریکا، برزیل و هند بیش از دیگر کشورهای جهان با رشد میزان ابتلا به کرونا مواجه بوده‌اند. روز شنبه از ۲۱۲ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا، نزدیک به ۱۳۰ هزار نفر تنها در ایالات متحده و برزیل و ۲۴ هزار و ۸۵۰ نفر در هند ثبت شده‌اند. به‌رغم افزایش تعداد قربانیان کووید ۱۹ در کشورهایی مانند هند که روز شنبه به ۶۱۳ نفر در یک روز رسید، رقم جهانی قربانیان در حدود ۵ هزار نفر در روز ثابت مانده است.

در آمریکای لاتین علاوه بر برزیل، مکزیک نیز با گسترش همه‌گیری کرونا مواجه است. ویروس کرونا در مکزیک بیش از ۲۵۲ هزار نفر را مبتلا کرده و جان بالغ بر ۳۰ هزار نفر را گرفته و این کشور را به پنجمین کشور درگیر با کرونا در جهان تبدیل کرده است. همزمان با موج اول شیوع کرونا در بسیاری از کشورهای جهان، برخی از کشورها از جمله آلمان با افزایش دوباره تعداد مبتلایان مواجه‌اند. منابع رسمی در آلمان روز یکشنبه از ابتلای ۲۳۹ نفر به ویروس کرونا در یک شبانه‌روز خبر دادند.

روز جمعه، تعداد کسانی که در جهان به ویروس جدید کرونا مبتلا شدند از ۱۱ میلیون نفر فراتر رفت. ویروسی که جان بیش از نیم میلیون نفر را در مدت هفت ماه گرفته است.

سازمان جهانی بهداشت همچنین اعلام کرده است با نظر به این‌که استفاده آزمایشی از هیدروکسی کلروکین، داروی مالاریا و ترکیب لوپیناویر/ریتوناویر، داروی ضدویروسی که از آن برای درمان ایدز استفاده می‌شود، نتوانسته از تعداد مرگ و میر براثر کووید۱۹ بکاهد، این سازمان استفاده از این داروها را برای بیماران مبتلا به کووید۱۹ متوقف خواهد کرد.

در همین زمینه:

Share