Share

دانشگاه آزاد اسلامی به بهانه همه‌گیری ویروس کرونا شهریه برای ترم تحصیلی سال آینده را افرایش داده است. دانشجویان معترض‌اند، اما هیأت امنا می‌گوید برگزاری کلاس‌های مجازی هزینه‌بر است و علاوه بر این همه‌گیری کرونا درآمدهای غیرشهریه‌‌ای را هم کاهش داده است.

دانشگاه آزاد اسلامی (عکس: آرشیو)

احمد حیدری، سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی سه‌شنبه ۲۴ تیر در پاسخ به اعتراض دانشجویان دانشگاه آزاد به افزایش شهریه برای ترم تحصیلی سال آینده در مصاحبه با خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفت:

«در حال حاضر اعلام نشده که تا چه درصدی شهریه‌ها افزایش خواهد داشت. هیئت امنا باید میزان افزایش شهریه را تعیین کند. هزینه کلاس‌های مجازی برای دانشگاه بیشتر از کلاس‌های حضوری است، زیرا هزینه سرور، پهنای باند و مواردی از این قبیل باید پرداخت شود. ضمن اینکه حقوق اساتید و کارمندان را نیز باید در نظر داشت. نکته دیگر اینکه حقوق سالیانه کارمندان و هیئت علمی افزایش پیدا می‌کند.»

 سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه این مصاحبه گفت:

«کرونا درآمدهای غیرشهریه‌ای دانشگاه آزاد را تحت شعاع قرار داده و تعطیل کرده است.»

مرداد سال گذشته محسن جوادی، سرپرست دفتر برنامه و بودجه دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرده بود که ۱۰ درصد از درآمد دانشگاه آزاد اسلامی از طریق فعالیت‌های دیگر تامین می شود. هیأت امنای دانشگاه آزاد قصد داشت این درآمدها را برای تولید ثروت تا ۴۰ درصد افزایش دهد.

احمد حیدری، سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه مصاحبه با ایلنا گفت امکان کمک به دانشجویانی که از عهده پرداخت شهریه برنمی‌آیند، وجود ندارد:

«پیش‌تر کسی فکری برای این شرایط نکرده بود. یک باره کرونا آمد و برگزاری کلاس‌های مجازی اجباری شد، ولی به نظرم ترم‌های بعد کیفیت آموزش‌های مجازی خوب خواهد بود.»


بیشتر بخوانید:

Share