Share

استان مازندران به یکی از بزرگ‌ترین کانون‌های شیوع همه‌گیری ویروس کرونا در ایران تبدیل شده. وضع بابل از سایر شهرهای استان وخیم‌تر است. ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت اعلام کرد که در بابل به ازای هر یک بیمار، دو نفر مبتلا می‌شوند.

استان مازندران به یکی از بزرگ‌ترین کانون‌های شیوع همه‌گیری ویروس کرونا در ایران تبدیل شده. وضع بابل از سایر شهرهای استان وخیم‌تر است
استان مازندران به یکی از بزرگ‌ترین کانون‌های شیوع همه‌گیری ویروس کرونا در ایران تبدیل شده. وضع بابل از سایر شهرهای استان وخیم‌تر است

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت پنجشنبه ۲ مرداد در حاشیه بازدید از بیمارستان خمینی آمل در جمع خبرنگاران گفت:

«مازندران و به ویژه شهرستان آمل از لحاظ میزان ابتلا به ویروس کرونا در وضعیت مناسبی قرار ندارند و تقریبا جزء شهرستان‌های محدودی است که به ازای هر یک بیمار، دو نفر مبتلا می‌شوند.»

معاون وزیر بهداشت از بازاریان شهر خواست که «داوطلبانه» کسب و کارها را تعطیل کنند. حریرچی گفت:

«مازندرانی‌ها باید به کمک یکدیگر برسند. با رفتار مناسب و فاصله‌گذاری اجتماعی، برگزار نکردن مراسمی مانند دورهمی‌های خانوادگی، عروسی‌ها و مراسم ترحیم، به پزشکان در مبارزه با این بیماری کمک کنید. به مردم هم توصیه می‌کنم مسافرت به مازندران را به حداقل برسانند چرا که احتمال ابتلا بسیار بالا است.»

به گفته معاون وزیر بهداشت  ۱۰ تا ۱۵ درصد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که در بیمارستان‌ها بستری هستند به اکسیژن نیاز دارند. در بیمارستان‌های بابل اما کمبود اکسیژن وجود دارد. حریرچی گفت:

«تمام دنیا در تامین نیاز خود به اکسیژن با مشکل رو به رو شده‌اند. دو دستگاه اکسیژن‌ساز در بیمارستان آمل نصب شده و اگر نیازی دیگرهم باشد رفع خواهد شد.»

بر اساس اعلام وزارت بهداشت استان‌های مازندران، فارس، آذربایجان‌ شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.روز گذشته دو هزار و ۵۸۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ایران شناسایی شد که بیش از نیمی از آن‌ها در بیمارستان‌ها بستری شدند. در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۹ نفر هم در ایران جان خود را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

Share