Share

از شب گذشته دو بار تنش و درگیری در میان زندانیان بند ۲-۱ زندان مرکزی ارومیه، باعث مجروح و زخمی شدن دست‌کم ۱۱ زندانی شده است. فضای این بند همچنان متشنج گزارش شده است و توسط گارد زندان در محاصره قرار دارد.

زندان مرکزی ارومیه

به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان، از شامگاه سه‌شنبه ۷ مرداد و صبح روز چهارشنبه ۸ مرداد، دو بار درگیری و تنش میان زندانیان در زندان مرکزی ارومیه رخ داده است. در پی نزاع میان زندانیان متهم به جرایم خطرناک در هواخوری خوابگاه ۲-۱ و با استفاده از ابزارهای بُرنده، دست‌کم ۱۱ زندانی مجروح شدند.

شب گذشته گارد ویژه زندان برای مهار تنش‌ها وارد عمل شده و اقدام به ضرب و شتم زندانیان کرده است.

به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان، با وجود هشدار پزشک بهداری زندان مبنی بر احتمال قطع دست یکی از زندانیان به دلیل شدت جراحت و لزوم انتقال وی به بیمارستان، ماموران زندان این فرد را به داخل بند بازگردانده‌اند. اما بامداد امروز یک زندانی به نام یاسین خلیفه به دلیل شدت جراحات و خونریزی به بیمارستانی در خارج از زندان منتقل شده و چندین زندانی دیگر نیز در بهداری زندان بستری شده‌اند.

با از سرگیری نزاع‌ها در صبح چهارشنبه خوابگاه ۱-۲، نیروهای گارد زندان مجددا این بند را محاصره و خواستار انتقال دست‌کم ۱۰ زندانى به سلول انفرادی شده‌اند، اما تاکنون این زندانیان از رفتن به انفرادی امتناع کرده‌اند.

به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان این تنش در نتیجه درگیری یکی از زندانیان تازه‌ وارد با یک زندانی دیگر به وجود آمده است.

حدود ۹۰۰ زندانی در بند ۲-۱ نگهداری می شوند که اکثر آنها زندانیان مربوط به جرائم مواد مخدر هستند، اما چند زندانی سیاسی نیز در این بند نگهداری می شوند.


در همین زمینه

Share