Share

دومین کتاب باب وودوارد در رابطه با دوران ریاست جمهوری ترامپ با نام «خشم» نیمه سپتامبر منتشر می‌شود. این کتاب حاوی ۲۵ نامه‌ای است که بین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی رد و بدل شده و تا کنون منتشر نشده است.

شب گذشته سایت فروش اینترنتی کتاب آمازون با آغاز پیش فروش کتاب جزییاتی را که «سایمون و شوستر» ناشر کتاب در اختیار آمازون گذاشته منتشر کرد و نوشت:

 «زمانی‌که دو رهبر در یک ملاقات دونفره غیرمعمول دیپلماتیک حاضر شدند، کیم پیوند میان دو رهبر را همچون فیلم فانتزی ساختگی توصیف کرد».

کتاب «خشم» در حقیقت ادامه کتاب نخست باب وودوارد به نام «ترس» است. طرح روی جلد کتاب عکس صورت دونالد ترامپ در نمای بسیار نزدیک است.

ناشر کتاب وعده داده که در کتاب جدید این روزنامه‌نگار سرشناس آمریکایی و افشاگر واترگیت، مسائلی بی‌سابقه، بسیار محرمانه و خصوصی از ریاست جمهوری ترامپ منتشر می‌شود.

در این کتاب قرار است جزییات حیرت‌آور جدیدی از تصمیمات کاخ سفید در زمینه امنیت ملی، عملیات‌ها، اقدامات ترامپ در مواجهه با شیوع جهانی (کرونا)، فجایع اقتصادی و ناآرامی‌های نژادی روایت شود.

باب وودوارد ۷۷ سال دارد و یکی از سرشناس‌ترین روزنامه‌نگاران آمریکایی است. شهرت او مدیون افشای رسوایی واترگیت (همراه با کارل برنستاین) در سال‌های نخست دهه ۱۹۷۰ است. رسوایی شنود غیرقانونی در ستاد انتخاباتی حزب دموکرات در ساختمان واترگیت که منجر به استعفای ریچارد نیسکون رئیس جمهور وقت شد.

کتاب پیشین وودوارد به نام «ترس: ترامپ در کاخ سفید»، سپتامبر سال ۲۰۱۸ منتشر شد، اکنون کتاب دوم او به نام «خشم» پس از دو سال در سپتامبر ۲۰۲۰، یعنی دو ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا منتشر می‌شود.

کتاب نخست وودوارد پر از اظهارنظرهای جنجالی مشاوران و مقامات ارشد دولت ترامپ او علیه بود و البته از سوی ترامپ و برخی از مقامات دولت ترامپ، تکذیب شد.

پیش از این نیز تعدادی از مقامات سابق کاخ سفید پس از ترک، استعفا یا اخراج از کاخ سفید دست به انتشار کتاب و خاطرات خود از دوران خدمت در دولت ترامپ زده بودند.

آخرین مورد آن کتاب جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید با نام «اتاقی که در آن اتفاق افتاد» بود.

از نزدیکان ترامپ، برادرزاده او مری ترامپ هم اخیرا کتابی در مورد ترامپ با عنوان «بیش از حد و همیشه ناکافی: چطور خانواده من خطرناک‌ترین مرد جهان را به‌وجود آوردند» نوشته که بیشتر به تحلیل شخصیت و مسائل خانوادگی ترامپ می‌پردازد.

کتاب «خشم» اکنون در آمازون پیش فروش می‌شود و از روز ۱۵ سپتامبر روانه بازار خواهد شد.


در همین رابطه:

Share