Share

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اعلام کرد ظرفیت تخت‌های مراقبت‌های ویژه سه بیمارستان رازی، گلستان و سینا در اهواز تکمیل شده است.

کرونا در خوزستان: ظرفیت سه بیمارستان اهواز تکمیل شد

بر اساس آمارهای روزانه وزارت بهداشت با ورود ایران به موج سوم همه‌گیری ویروس کرونا تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در ایران به مرز چهار هزار نفر در روز نزدیک شده است. این تعداد دو برابر آمار اعلام شده در مقایسه با دو هفته قبل است. بیش از نیمی از مبتلایان باید در مراکز درمانی کشور بستری شوند. استان خوزستان جزو استان‌های قرمز کشور است.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) فرهاد ابول نژادیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در گفت‌و‌گوی خبری صدا و سیما با اشاره به افزایش بار مراجعه به بیمارستان‌های استان خوزستان گفت:

«در بیمارستان رازی اهواز، یک سوم تخت‌های عادی ظرفیت پذیرش دارند اما تخت‌های ویژه تکمیل شده‌اند بنابراین برای بیمارستان امیرالمومنین و فاطمه الزهرا درخواست پذیرش داده‌ایم.»

در ادامه این گفت‌وگو رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اعلام کرد از یکشنبه گذشته تعداد بیماران مبتلا به موارد حاد کووید-۱۹ که می‌بایست در بیمارستان‌ها تحت مراقبت‌ ویژه قرار گیرند سه رقمی شده است. برای نخستین بار یکشنبه گذشته  ۱۰۴ بیمار در بیمارستان‌های اهواز پذیرش شدند و به این ترتیب تعداد موارد حاد ابتلا در استان تقریبا دو برابر شده است.

ابول نژادیان از مردم درخواست کرد: نشست‌ها و دورهمی‌های خانوادگی را کم کنند. رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت:

«ترس مردم از کرونا کمتر شده چون در اسفند ماه و فروردین ماه مردم اصلا به دید و بازدید نرفتند اما در حال حاضر اینگونه نیست و در بلوار ساحلی اهواز و شهرستان‌های دیگر شاهد دورهمی‌های خانوادگی هستیم.»

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، ۱۱ شهر استان شامل شهرهای اهواز، امیدیه، آغاجاری، بهبهان، آبادان، شوشتر، باغملک، خرمشهر، ایذه، رامهرمز و کارون در وضعیت قرمز (بسیار پرخطر) کرونا و شهرهای مسجدسلیمان، دزفول، شادگان و رامشیر نیز در وضعیت نارنجی (پرخطر) قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

Share