Share

انتخابات  ریاست جمهوری در آمریکا هر چهار سال یک‌بار اولین سه شنبه ماه نوامبر برگزار می‌شود، انتخابات ۲۰۲۰ از جهات بسیاری یگانه محسوب می‌شود. زمانه در مجموعه گزارش‌هایی به تمام سوال‌هایی که ممکن است درباره نظام انتخاباتی آمریکا، نحوه رای دادن و ویژگی‌های خاص این انتخابات داشته باشید در گزارش‌های مختلف پاسخ داده است. در این صفحه می‌توانید این گزارش‌ها را بخوانید.

اطلاعات عمومی

این مطلب عرضه‌کننده مجموعه اطلاعات ضروری برای فهم و دنبال کردن روند انتخابات در ایالات متحده آمریکاست:

رای الکترال به زبان ساده

انتخابات آمریکا چگونه کار می‌کند، فرق رای عمومی و رای الکترال چیست و چطور ممکن است نامزدی که حداکثر آرا را برده است برنده نهایی انتخابات نباشد. نظام انتخاباتی آمریکا در نوع خود یگانه است و بر اساس الکترال کالج بنا شده. در گزارش پیش رو کالج الکترال و نظام انتخاباتی آمریکا به زبان ساده شرح داده شده است.

ایالت‌های چرخشی

مانند هر میدان جنگ دیگری عرصه نبرد اصلی در انتخابات آمریکا نیز دایم در حال تغییر است. این عرصه اصلی در حقیقت ایالت‌های چرخشی هستند. اهمیت ایالت‌‌های چرخشی در این است که رای هر کدام از این ایالت‌ها می‌تواند سرنوشت انتخابات را به ناگهان عوض کند. در مورد رای چرخشی و این که کدام ایالت‌ها در این انتخابات چرخشی هستند در این گزارش بیشتر بخوانید.

سناریو‌های محتمل روز فردای انتخابات

در انتخابات ۲۰۲۰ از آن جهت که به دلیل پاندمی کرونا بسیاری به صورت غیابی و یا پستی رای داده‌اند با انتخابات پیشین متفاوت است. نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ ممکن است فردای روز انتخابات روشن نشود. با توجه به این که دونالد ترامپ تلویحا اشاره کرده که ممکن است نتیجه انتخابات را نپذیرد ، چندین سناریو در صورت شکست ترامپ پیش رو است. از دخالت ارتش گرفته تا کشیده شدن کار به کنگره و دیوان‌عالی. در مورد سناریوهای پیش رو در این گزارش بخوانید.

رای غیابی و رای پستی 

در آمریکا بیش از یک قرن است که در برخی ایالت‌‌ها می توان به جای مراجعه حضوری از طریق پستی رای داد. همچنین در انتخابات آمریکا هر ایالت بر اساس قانون خود می‌واند رای گیری را زودتر از موعد آغاز کند.  در این گزارش  مورد رای پستی و رای غیابی توضیح داده شده است.

کمتر از یک هفته مانده به انتخابات نظر‌سنجی ها چه می‌گفتند؟

 انتخابات ۲۰۲۰ گران‌ترین کارزار در تاریخ آمریکاست و انتظار می‌رود بالغ بر ۱۴ میلیارد دلار هزینه این انتخابات شود. نتیجه آن رئیس جمهور جدید و توازن قدرت در سنا و مجلس نمایندگان آمریکا را  مشخص خواهد کرد، اما یک هفته مانده به انتخابات نظر سنجی‌ها در مورد محبوبیت و شانس هر یک از دو نامزد چه می گفتند.

Share