Share

در ادامه موج تازه‌ای از بازداشت گسترده شهروندان و فعالان مدنی کُرد در شهرهای مختلف، دو شهروند دیگر به نام‌های اکرم ادوایی و سیامک ادوایی توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه در روستای «سلین» از توابع شهرستان سروآباد بازداشت شدند.

اکرم و سیامک ادوایی

به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان، ساعت پنج بامداد سه‌شنبه ۲۳ دی، کاروانی نظامی از نیروهای سازمان اطلاعات سپاه سروآباد با یورش به خانه‌های سه شهروند کُرد در روستای «سلین» از توابع بخش هورامان شهرستان سروآباد اکرم ادوایی، ۳۱ ساله و سیامک ادوایی، ۲۴ ساله را بازداشت کردند.

به گفته نزدیکان این دو شهروند در گفت‌وگو با شبکه حقوق بشر کردستان، نیروهای اطلاعات سپاه بدون ارائه حکم بازداشت و با توسل به خشونت فرزندان آنها را بازداشت کرده‌اند.

به گفته این منابع، اکرم ادوایی و سیامک ادوایی پس از بازداشت به مکانی نامعلوم منتقل شده‌اند و دلیل بازداشت آنها تاکنون اعلام نشده است. ماموران مسلح سازمان اطلاعات سپاه پاسداران همچنین برای بازداشت یکی زندانیان سیاسی سابق به نام فردین ادوایی ساکن این روستا اقدام به شکستن درب و شیشه‌های منزلش کردند، اما به دلیل عدم حضور این شهروند در خانه موفق به بازداشت او نشده‌اند.

طی روزهای گذشته موج تازه‌ای از بازداشت شهروندان، دانشجویان و فعالان کُرد در شهرهای مختلف همچون کرج، مهاباد، ربط،‌ مریوان و سروآباد منجر به بازداشت دست‌کم ۲۰ نفر شده است. ۱۲ تن از این افراد توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در شهرهای مختلف منتقل شده‌اند.

  • در همین زمینه:
Share