Share

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران با صدور اطلاعیه‌ای ادعا کرد که دو فردی که صبح روز یکشنبه، ۲۹ اردیبهشت ماه در تهران اعدام شدند، “از سرشبکه‌های جاسوسی” متعلق به سازمان‌ اطلاعات آمریکا(سیا) وسازمان اطلاعات اسرائیل(موساد) بودند.

بر اساس این اطلاعیه که در خبرگزاری‌های ایران منتشر شده، این دو فرد به صورت “مستقیم و غیرمستقیم” به اطلاعات “مهم و طبقه‌بندی شده” دستری داشته‌اند.

محمد حیدری و کوروش احمدی دو فردی هستند که بامداد امروز،یکشنبه به اتهام “جاسوسی برای سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه” در ایران اعدام شدند.

وزارت اطلاعات توضیح بیشتری درباره اتهامات این دو فرد نداده و گفته است که “اطلاعات تکمیلی پیرامون سایر ابعاد” این پرونده “متعاقباً” اعلام خواهد شد.

در بخشی از این بیانیه ادعا شده است که سرویس‌های اطلاعاتی از طریق “شیوه‌های نوین و پوشش‌هایی همچون دعوت به کنفرانس‌های بین‌المللی، منطقه‌ای، علمی، تخصصی، هم‌‌اندیشی و یا به بهان‌کاریابی، نظرسنجی تلفنی و مصاحبه با شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان” افراد را به استخدام خود درمی‌آورند.

این نخستین بار نیست که جمهوری اسلامی ایران افراد را به دلیل شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی یا ارتباط با رسانه‌های خارجی به جاسوسی متهم می‌کند.

Share