Share

هاوارد گوردون در صفحه توئیترش گفت‌و‌گو با نشریه «پنجره» چاپ تهران را تکذیب کرد. او اعلام کرد که مصاحبه منسوب به او ساختگی است و هرگز با چنین نشریه‌ای گفت‌و‌گو نکرده است.

اوارد گوردون، تهیه‎کننده کمپانی فاکس

اوارد گوردون، تهیه‎کننده کمپانی فاکس

در آستانه برگزاری مراسم اسکار، نشریه پنجره ادعا کرده بود که گفت‌و‌گویی با هاوارد گوردون، تهیه‎کننده کمپانی فاکس انجام داده است. متن این گفت‌وگو در برخی رسانه‌های نزدیک به حکومت منتشر شد و بازتاب هیجانی نسبتاً گسترده‌ای هم داشت.

در این متن ساختگی ادعا شده بود که فیلم «آرگو» ساخته بن‌افلک با حمایت مسئولان سینمایی در دولت دهم ساخته شده است. جواد شمقدری، رییس سازمان سینمایی کشور در دولت دهم هم بلافاصله واکنش نشان داده بود و در گفت‌و‌گویی که با یک نشریه سینمایی آن‌لاین انجام داده بود به سخنان جعلی منسوب به هاوارد گوردون استناد کرده بود و تلویحاً ادعا کرده بود که امکاناتی برای فیلمبرداری فیلم بحث‌برانگیز «آرگو» فراهم آورده و در مقابل با لابی‌گری موفق شده کاری کند که «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی اسکار بگیرد.


بیشتر بخوانید: تبلیغات ضد اسکار؛ حمایت مسئولان سینمایی دولت دهم از فیلم «آرگو»


هاوارد گوردون، تهیه‌کننده مجموعه‌های تلویزیونی است و دو مجموعه تلویزیونی «۲۴» و «هوملند» را تولید کرده. هر دو این مجموعه‌های تلویزیونی بسیار پربیینده بودند و خشم بسیاری از رسانه‌های فارسی‌زبان نزدیک به محافل اطلاعاتی را برانگیختند.

در همین زمینه:

اسکار ۲۰۱۴؛ گزارش و خبر
سینمای جهان و جلوه‌هایی از سینمای ایران در سال۲۰۱۳
کامیابی‌ها و ناکامی‌های سینمای هالیوود در سال ۲۰۱۳
جشنواره فیلم فجر: فیلم‌های ناتمام، چند فیلم توقیفی و چند کارگردان مطرح
نامزدهای جوایز اسکار در سال ۲۰۱۴ اعلام شدند

Share