Share

«دولت اسلامی» (داعش) یک روز پس از انفجار اتوبوس گارد ریاست جمهوری تونس در مرکز پایتخت این کشور، مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفت و آن را یک عملیات انتحاری اعلام کرد.

انفجار اتوبوس گارد ریاست جمهوری تونس در شامگاه سه‌شنبه ۲۴ نوامبر / ۳ آذر انتحاری بود.

انفجار اتوبوس گارد ریاست جمهوری تونس در شامگاه سه‌شنبه ۲۴ نوامبر / ۳ آذر انتحاری بود.

به‌گزارش رویترز، داعش در بیانیه‌ای که امروز، چهارشنبه ۲۵ نوامبر / ۴ آذر در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد این مسئولیت را پذیرفت.

در شامگاه روز سه‌شنبه ۲۴ نوامبر / ۳ آذر، تروریست‌ها در شهر تونس پایتخت جمهوری تونس، با انفجار یک اتوبوس دست‌کم ۱۲ نفر را کشته و ۱۱ نفر را زخمی کردند.

ابتدا اعلام شده بود که دست‌کم ۱۴ نفر در این انفجار کشته شده‌اند.

بیشتر بخوانید: تونس: کشته شدن چندین نفر در حمله خونبار تروریستی

داعش در بیانیه خود گفته است عامل این انفجار «ابو عبدالله التونسی» نام داشت و تونسی بود. در این بیانیه آمده است که این فرد با کمربند انتحاری وارد اتوبوس شده و خود را منفجر کرده است.

پس از آن‌که اعلام شد ۱۲ نفر در این حمله کشته شده‌اند جسد یک نفر دیگر پیدا شد که صبح روز چهارشنبه وزارت بهداشت تونس گفت این جنازه احتمالاً متعلق به عامل انفجار است.

محمد الباجی قائد السبسی، رئیس جمهوری تونس شامگاه سه‌شنبه در یک پیام تلویزیونی بار دیگر در کشور وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد. وضعیت فوق‌العاده در تونس در آغاز ماه اکتبر سال جاری، تقریباً سه ماه پس از حمله تروریستی به شهر ساحلی «سوسه»، لغو شد. این حمله در ۲۶ ژوئن صورت گرفت و ۳۸ کشته بر جای گذاشت.

بیشتر بخوانید: در تونس وضعیت فوق‌العاده اعلام شد

Share