Share

علی رهبری، رهبر ارکستر سمفونیک تهران در نامه‌ای به علی جنتی، وزیر ارشاد اسلامی در اعتراض به وابستگی هنرمندان ارکستر سمفونیک به بنیاد رودکی، بی‌نظمی‌های اداری و سلب آرامش از هنرمندان و عدم پرداخت دستمزدها از سمت خود کناره‌گیری کرده بود. بعد از گفت‌و گو با علی مرادخانی، معاون هنری ارشاد اسلامی او یک هفته استعفای خود را به تأخیر انداخت.

علی رهبری، رهبر ارکستر سمفونیک تهران

علی رهبری، رهبر ارکستر سمفونیک تهران

علی رهبری به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است شامگاه گذشته تا نیمه‌شب گفت و گوی او با علی مرادخانی به درازا کشیده و سرانجام قرار شده بنیاد رودکی با توجه به نارضایتی‌های رهبر و اعضای ارکسترسمفونیک تهران راهکارهایی برای حل مشکلات پیدا کند.

علی رهبری می‌گوید: «من شخصاً به قول معاون هنری ارشاد اطمینان می‌کنم و یک هفته دیگر صبر خواهم کرد.»

رهبر ارکستر سمفونیک تهران در نامه‌ای که آبان سال جاری به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران نوشت و در استعفانامه‌ اخیرش به علی جنتی، وزیر ارشاد اسلامی از عدم پرداخت دستمزد نوازندگان به طور کامل، نداشتن قرارداد، بی‌نظمی و رفتارهای غیر حرفه‌ای شکایت کرده بود. بنیاد رودکی هم می‌گوید منتظر اعلام اعتبارات و بودجه کنسرت‌ها از سوی دولت است.

علی رهبری در شرایطی استعفایش را به مدت یک هفته به تأخیر انداخته که علی جنتی، وزیر ارشاد اسلامی می‌بایست حکم مدیر عامل بنیاد رودکی را تمدید یا او را برکنار کند.

ارکستر سمفونیک تهران زیر نظر بنیاد رودکی فعالیت می‌کند.

در همین زمینه:

علی رهبری از رهبری و مدیریت هنری ارکستر سمفونیک تهران استعفا داد

علی رهبری: ارکستر سمفونیک تهران در خطر فروپاشی قرار دارد

اجرای ارکستر سمفونیک تهران به دلیل حضور نوازندگان زن لغو شد

Share