Share

فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران «دفاع از جمهوری اسلامی و ولایت فقیه» را از نشانه‌های پایبندی به «اصول دین» دانست و گفت: «امروز امکان ندارد کسی بدون دفاع از ولی فقیه بتواند از اسلام دفاع کند.»

قاسم سلیمانی ( فرمانده سپاه قدس) دفاع از ولایت فقیه را شرط پایبندی به اصول دین دانست.

قاسم سلیمانی ( فرمانده سپاه قدس) دفاع از ولایت فقیه را شرط پایبندی به اصول دین دانست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم که به سپاه پاسداران نزدیک است، قاسم سلیمانی «حفظ تشیع، اساس مذهب و اصول آن» را متفاوت از گذشته دانست.

او روز دوشنبه ۲۴ اسفند با بیان این‌که «شرایط جهان تغییر کرده است»، یکی از شرایط «پایبندی به اصول دین» را «پایبندی به نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه» دانست و گفت: «امروز می‌توان گفت که اگر کسی به دفاع از جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی پایبند نباشد، به اصول دین پایبند نیست».

سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور نظامی ایران در عراق گفت که «در عراق مشخص شد اگر جمهوری اسلامی و ولایت فقیه نبود عتبات در هفته اول مورد تهدید قرار می‌گرفت».

او «آمادگی امروز» نیروهای بسیجی را  بسیار مهم‌تر و سخت‌تر از آمادگی در دوران جنگ دانست و گفت: «امروز اگر در مساجد ما فقط ترویج معنویت و بدون مسیر مشخص انجام شود، نمی‌توان از اسلام دفاع کرد».

تهدید عربستان سعودی به تنبیه شدید

فرمانده شاخه برون مرزی سپاه پاسداران حکومت سعودی را نیز «نامشروع» خواند و هرگونه ماجراجویی ایران در عربستان سعودی را تکذیب کرد. او مدعی شد که ایران «برای هیچ یک از همسایگان خود گزند عملی و حرفی نداشته است و با وجود آن که دنیا، دنیایی پر از ظلم است، جمهوری اسلامی در هیچ کجا تعرضی نداشته است.»

سلیمانی حضور نظامی ایران در سوریه را «دفاع از مسلمانان و جلوگیری از تخریب اماکن اسلامی» خواند و گفت: «این عیب نیست». ایران پیش از این دخالت نظامی در سوریه را انکار کرده و اعلام کرده بود که نیروهای نظامی جمهوری اسلامی در سوریه تنها نقش مستشاری را بر عهده دارند. اما بر اساس گزارش‌هایی که در رسانه‌های رسمی جمهوری اسلامی ایران منتشر شده، دست‌کم بیش از ۱۷۰ نفر از نیروهای نظامی اعزامی ایران در جنگ سوریه کشته شده‌اند.

در همین زمینه، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت که فروردین امسال بار دیگر به عنوان مدرس به دانشگاه سپاه پاسداران بازگشت، در صفحه اینستاگرام خود عربستان سعودی را به «تنبیه» از سوی ایران تهدید کرد.

او مدعی شد که اخیرا وزیر امور خارجه عربستان «کشور عراق را تهدید نموده است که نیروهای خود را از طریق بصره به سوریه خواهد برد. یعنی همزمان به عراق و سوریه تجاوز کند و خود را به مرزهای ایران برساند» و نوشت: «به سعودی‌ها هشدار می‌دهیم؛ از سکوت و خویشتن‌داری ایران بترسد و در صورتی‌ که عربستان به این تجاوزگری‌ها ادامه دهد به‌شدت تنبیه خواهد شد.»

ایران و عربستان سعودی از نیمه دی امسال پس از به آتش کشیده شدن سفارت عربستان سعودی در تهران، روابط دیپلماتیک خود را قطع کردند.

در همین زمینه

ماموریت غیرممکن قاسم سلیمانی

از تمبر قاسم سلیمانی در کرمان رونمایی شد

بحران عراق و افسانه‌پردازی درباره “حاج قاسم”

Share