Share

صادق لاریجانی می‌گوید هرگونه تضعیف و زیر سوال بردن دستاوردهای نظامی، امنیتی و موشکی ایران خیانت است و دادستان‌های کشور تمامی سخنان و تحرکات این عرصه را رصد خواهند کرد.

Khamenei-larijani

صادق لاریجانی و مرتضی رئیسی، تولیت جدید آستان قدس رضوی در محضر خامنه‌ای

رئیس قوه قضاییه در هم‌نوایی با مواضع و رهنمودهای ولی فقیه، دستور برخورد با هرگونه تخریب توان موشکی جمهوری اسلامی را داد. صادق لاریجانی روز دوشنبه ۱۶ فروردین در جلسه مسئولان قضایی گفت عده‌ای با ادعای آزادی بیان راهبردهای مهم امنیتی کشور را زیر سوال می‌برند و در طریق تضغیف و تخریب توانمندی‌های امنیتی نظام گام بر می‌دارند.

خبرگزاری مهر از قول لاریجانی نوشت: «البته گویا مرسوم شده است که عدهای به بهانه آزادی بیان بسیاری از توانمندی‌ها و دستاوردهای عرصه‌ها و ارکان مختلف نظام را زیر سوال ببرند و از جمله در این میان قوه قضاییه را هم تخریب و تضعیف کنند.»

به اعتقاد لاریجانی، زیر سوال بردن توان موشکی و تحریب و تضعیف آن به بهانه نقد، خیانت به کشور است: «در مقام نمایندگی مجلس هم نمی‌توان هر افترا و توهینی را به استناد آزادی بیان مطرح کرد.» او در توضیح عدم مصونیت نمایندگان به تفسیر اصل ۸۶ قانون اساسی از سوی شورای نگهبان در سال ۸۰ اشاره کرده است.

•  خامنه‌ای: دنیای فردا دنیای موشک است نه مذاکره

رئیس قوه قضاییه همانند رهبر جمهوری اسلامی تکرار کرده که جملاتی چون” امروز زمان موشک نیست بلکه وقت مذاکره است” اگر آگاهانه باشند، خیانت به کشور تلقی می‌‌شوند.

این جمله به هاشمی رفسنجانی نسبت داده می‌شود. هر چند هاشمی این گفته را در یک عقب‌نشینی آشکار تکذیب کرد و تحریف شده خواند، اما واکنش‌های زنجیره‌ای به این سخنان، موج جدیدی از حمله به او به راه انداخته‌اند؛ موجی که بیشتر به ضد حمله تندروها علیه “اعتدالیون” و “اصلاح‌طلبان” در تلافی به نتیجه انتخابات و چشم‌انداز سیاست کلان ایران در دوران پس از توافق هسته‌ای شباهت دارد.

از صادق لاریجانی به عنوان یکی از گزینه‌های جانشینی ولی فقیه در دوران پساخامنه‌ای نام برده می‌شود. او در انتخابات هفتم اسفند از حوزه مازندران به خبرگان راه یافته و در موضع‌گیری‌های اخیر خود می‌کوشد بیش از پیش مراتب نزدیکی و وفاداری خود را به بیت خامنه‌ای اثبات کند.

لاریجانی روشن نکرده که نوع و دامنه برخورد با عاملان «تخریب توان موشکی» کشور  چه خواهد بود. او در توضیح قانونی بودن “ممنوع التصویری خاتمی” نیز گفته دادستان تهران بنا بر اختیارات و مستندات قانونی این اقدام را کرده و  مستندات این موضوع به دبیر شورای عالی امنیت ملی ارائه شده است.

—————————————————————————————————-

علی لاریجانی: باید بر موضوع موشکی اصرار داشته باشیم

رویاهای موشکی آیت‌الله خامنه‌ای

محسن رضایی: زیر بار خلع سلاح نمی‌رویم

آزمایش‌های موشکی ایران  نقض قطعنامه سازمان ملل اعلام شد

سپاه از سیلوهای زیرزمینی موشک بالستیک پرتاب کرد

Share