Share

حشمت‌الله طبرزدی، روزنامه‌نگار و فعال مدنی و سیاسی از  صبح سه‌شنبه، ۲۸ اردیبهشت پس از خروج از منزل بازداشت و به بند ۲۰۹ اوین منتقل شد.

حشمت‌الله طبرزدی

خانواده حشمت‌الله طبرزدی ضمن تایید این خبر، از اعتصاب غذای این فعال سیاسی پس از بازداشت نیز خبر می‌دهند.

پیشتر علی طبرزدی، فرزند حشمت‌الله طبرزدی در صفحه فیس‌بوک شخصی خود نوشته بود که پدرش از «چهارشنبه، ۲۸ اردیبهشت‌ماه، ساعت ۱۰ صبح که خانه را به قصد دیدار یکی از دوستانش ترک کرده، هنوز بازنگشته است.»

به گفته علی طبرزدی پیشتر، در آستانه شب چهارشنبه‌سوری سال گذشته، احضاریه‌ای از دادسرای اوین به منزل حشمت‌الله طبرزدی فرستاده شده، که پدر او از گرفتن آن امتناع کرده بود. مأموران به طیرزدی گفته‌اند که در صورت عدم حضور، او را بازداشت خواهند کرد.

بیشتر بخوانید: احضار حشمت‌الله طبرزدی به دادسرای اوین

حشمت‌الله طبرزدی در روایت خود از چگونگی احضارش در صفحه فیس‌بوک خود نوشته است:‌ «امروز دوباره زنگ در خانه را زدند. دو نفر موتور‌سوار و با ریش و هیئت شناخته شده برای همه ما. گفتند از دادستانی ویژه مقدس واقع در زندان اوین آمده‌ایم. برای حشمت طبرزدی احضاریه داریم. گفتم بگذارید پشت در و بروید، من نمی‌شناسم کی هستید و این در باز نمی‌شود. گفتند باید بیایی تحویل بگیری و امضا بدهی. نپذیرفتم و نرفتم. مدتی گذشت و باز به رسم طلبکار‌ها شروع کردند به زنگ زدن. گفتند صبح چهار‌شنبه ساعت ۹ صبح در شعبه دو بازپرسی مقدس حاضر شو. عدم حضور، جلب است. گفتم ما سال‌هاست که جلب می‌شویم. موتور را سوار شدند و ظاهرا رفتند.»

حشمت‌الله طبرزدی، دبیرکل جبهه دموکراتیک ایران است. او در سا‌ل‌های گذشته،چندین مرتبه بازداشت و زندانی شده است. طبرزدی روز سه‌شنبه نهم تیر‌ماه سال گذشته، پس از تحمل پنج سال حبس، از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

حشمت‌الله طبرزدی برای انتخابات ریاست جمهوری آینده، اعلام کاندیداتوری کرده و گفته که در چارچوب برنامه‌های همبستگی، به رقابت دموکراتیک برای انتخاباتی آزاد، خواهد پرداخت. او همچنین خود را از حامیان کمپین معیشت (فریاد گرسنگان) وسخنگوی این کمپین معرفی کرده است.

در همین زمینه:

حشمت‌الله طبرزدی به دستور دادگاه انقلاب تهران ممنوع‌الخروج شده است

حشمت‌الله طبرزدی بازداشت شد

مرخصی حشمت‌الله طبرزدی پس از سه سال

طبرزدی: هدف دلواپسان بلند‌پروازانه و صدور انقلاب است

Share