Share

وکیل خانواده هاشمی می‌گوید فائزه یک دکترای علوم سیاسی با ۵۴ سال سن است و کارهایش به پدرش ربطی ندارد. او تاکید کرده که طبق قانون اساسی دیدار با اقلیت‌های مذهبی جرم نیست.

Faezeh-Hashemi-2

وکیل خانواده هاشمی: دلیل نمی‌شود که چون ‌آیت‌الله به فائزه تذکر داده او تسلیم و تابع پدرش باشد.

وکیل خانواده هاشمی به تهدید فائزه هاشمی از سوی قوه قضاییه پاسخ داد. سخنگوی قوه قضاییه چند روز قبل گفته بود که با فا‌ئزه به خاطر دیدار با مدیر جامعه بهاییان برخورد قانونی خواهد شد. علیزاده طباطبایی در واکنش به این تهدید تلویحی به خبرگزاری فارس گفته است که در هیچ کجای قانون اساسی چنین دیداری به عنوان جرم محسوب نشده است: «بعد از اصول ۱۲ و ۱۳ که در ارتباط با اقلیت‌های مذهبی آمده، در اصل ۱۴ عنوان شده که باید با افراد غیرمسلمان رفتار انسانی صورت گیرد؛ مگر آنها که علیه جمهوری اسلامی توطئه می‌کنند.»

فارس روز یکشنبه دوم خرداد به نقل از علیزاده طباطبایی نوشت که بحث‌ مربوط به برخورد قانونی با فائزه به هیچ وجه وجهه قضایی ندارد: «من از آقایانی که مدعی حقوق هستند تعجب می‌کنم. نمی‌دانم  حقوق هم خوانده‌اند یا نه اما بگویند چه جرمی اتفاق افتاده که باید برخورد قضایی صورت گیرد.»

علیزاده یادآور شده که فائزه هاشمی ۵۴ سال سن دارد و بچه نیست که رفتارش به آیت‌الله مربوط باشد: «آیت‌الله هاشمی رفسنجانی این حرکت را اشتباه دانسته و تذکر هم داده اما این موضوع دلیل نمی شود که بگوییم فائزه باید تابع و تسلیم نظر آیت‌الله باشد. هر یک نظر خود را دارند.»

وکیل خانواده هاشمی در کنایه‌ای آشکار عنوان کرده برخورد قضایی با موضوع “توطئه” مسلمان و غیرمسلمان ندارد: «اگر حزب‌اللهی هم باشند و به سفارت عربستان حمله کنند با آنها برخورد می‌شود.»

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه ایران روز یکشنبه ۲۷ اردیبهشت، ملاقات فائزه هاشمی با مدیر جامعه بهاییان را هنجارشکنی غیرقابل تحمل خواند و تهدید کرد که در صورت رسیدن این هنجارشکنی به حد عناوین مجرمانه، برخورد قاطع صورت می‌گیرد. او گفت در این زمینه هیچ محاسبه‌ای نخواهد شد که چه کسی چه نسبتی با چه کسی دارد.

مکارم شیرازی، مرجع تقلید شیعه نیز اعلام کرده که اقدام فائزه هاشمی جرم قابل پیگرد است.

علیزاده طباطبایی به خبرگزاری فارس گفته است: «آقایانی که این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند حتما اطلاع عمومی‌شان بیشتر از من است اما من هر چه در قوانین جست‌وجو کردم جرمی برای این اقدام پیدا نکردند و با اساتید حقوق هم که بحث کردیم هیچکس نمی‌دانست.»

فائزه هاشمی در مصاحبه با «یورو نیوز” تاکید کرده که از رفتن به دیدار دوستش پشیمان نیست و هیچ خلافی نکرده است.

موج تبلیغات سیاسی علیه فائزه هاشمی پس از انتشار عکس او در خانه فریبا کمال آبادی، مدیر جامعه بهاییان ایران به راه افتاد. فریبا کمال‌آبادی که به ۲۰ سال حبس محکوم شده، پس از هشت سال به مرخصی پنچ روزه آمده بود. کارزار تبلیغاتی خبرگزاری‌های تسنیم، فارس، کیهان، رجانیوز و زیر مجموعه‌های رسانه‌ای تندروها، بیش از همه شخص هاشمی رفسنجانی و عقبه سیاسی او را هدف گرفت.

Share