Share

در ادامه افشاگری‌ها در باره فساد اقتصادی در شهرداری و شورای شهر تهران، منابع خبری نزدیک به شهردار از «ویژه خواری» نائب رئیس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر خبر دادند.

salari1

خبرگزاری مهر اسناد مجوزهای ساخت و ساز دریافت شده توسط محمد سالاری عضو اصلاح‌طلب شورای شهر تهران را منتشر کرد.

سند در برابر سند، فساد اقتصادی در برابر فساد اقتصادی، حکایت این روزهای اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان است. هنوز تکلیف پرونده فیش‌های حقوقی روشن نشده که دو پرونده دیگر رونمایی شد. یکی اختلاس هشت هزار میلیارد تومانی در صندوق ذخیره فرهنگیان و دیگری هم ویژه‌خواری در شهرداری و شورای شهر تهران.

در همین راستا خبرگزاری مهر عصر سه‌شنبه ۱۶ شهریور اسنادی را از مجوزهای ساخت و ساز محمد سالاری عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران منتشر کرد.

اسناد منتشر شده در خبرگزاری مهر نشان می‌دهد که نائب رئیس فراکسیون اصلاح‌طلبان شورای شهر تا به حال ۱۳ پروژه ساخت و ساز را به مساحت نزدیک به ۵۰ هزار متر دریافت و اجرایی کرده است.

salari3

یکی دیگر از مجوزهای صادر شده برای محمد سالاری

سالاری که در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه سبزوار ثبت‌نام کرده بود، رد صلاحیت شد. او که رئیس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای اسلامی شهر تهران است، در یک دهه گذشته مجوز ساخت ۴۹ هزار و ۳۹۵ متر مربع واحد مسکونی و تجاری را دریافت کرده است.

برپایه اسناد منتشر شده، سالاری بیشترین مجوز ساخت و ساز را در سال‌های ۹۱ و ۹۲ دریافت کرده است. او از سال ۹۲ به عضویت شورای شهر تهران درآمده است.

اعتراف به امتیاز ویژه

در همین رابطه محمود صلاحی مشاور محمدباقر قالیباف شهردار تهران شامگاه دوشنبه ۱۵ شهریور در یک برنامه تلویزیونی واگذاری زمین با ۵۰ درصد قیمت به کارکنان شهرداری را تائید کرد.

او گفت که این واگذاری‌ها بر اساس مر قانون بود و شهرداری خلاف قانون عمل نکرده است.

صلاحی همچنین دریافت واحد مسکونی توسط ۱۵۰ نفر از مدیران شهرداری تهران را تائید کرد و گفت که این افراد از طریق تعاونی‌های کارکنان شهرداری واحد ساختمانی دریافت کرده‌اند.

به گفته مشاور شهردار تهران، کارکنان شهرداری از تخفیف ۳۰ میلیون تومانی برای عوارض ساخت و ساز برخوردار هستند. او گفت که این اختیار را شورای شهر در سال ۸۵ به شهردار داده و امسال میزان تخفیف از ۲۰ میلیون به ۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

صلاحی میزان تخفیف در زمین‌های واگذار شده را نیز ۵۰ درصد اعلام کرد و افزود: این زمین‌ها به تعاونی‌ها واگذار شده است.

مشاور شهردار تهران تائید کرد که بعضی از مدیران ارشد شهرداری و اعضای شورای شهر از واحدهای مسکونی تعاونی‌ها برخوردار شده‌اند و گفت که این افراد به دلیل عضویت در تعاونی‌ها از این امکان برخوردار بوده‌اند.

پیش از این رحمت‌الله حافظی عضو شورای شهر تهران گفته بود که برخی از مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر با اینکه دارای واحد مسکونی بودند، با عضویت در تعاونی شهرداری بازهم واحد مسکونی دریافت کردند.

رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی روز گذشته گفت که این دستگاه به تخلفات صورت گرفته در شهرداری رسیدگی می‌کند. با این حال لاریجانی تهدید کرد که رسانه‌هایی که اخبار تخلفات شهرداری را پوشش می‌دهند، تحت پیگیرد قانونی قرار خواهند گرفت.

مسئولان قضائی ایران در روزهای گذشته وب‌سایت معماری‌نیوز و خبرگزاری‌های برنا و موج را مسدود کرده‌اند.


در همین زمینه

لاریجانی: دادستانی با اتهام فساد علیه اعضای شورای شهر تهران برخورد کند

بیشتر بخوانید

Share