Share

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران فرهنگ غربی را «روش‌های مفتضح» خواند و گفت موضوع همجنسگرایی «شرم‌آور» و «بر خلاف مصلحت و خلقت بشر» است.

khamenei-sepah

علی خامنه‌ای در دیدار با فرماندهان سپاه پاسداران همجنسگرایی را شرم‌آور خواند

به گزارش خبرگزاری فارس، رهبر جمهوری اسلامی ایران یکشنبه ۲۸ شهریور در دیدار با فرماندهان سپاه پاسداران حفظ «هویت واقعی» فرهنگی و اعتقادی نظام جمهوری اسلامی را دارای اهمیت دانست و گفت: «به چه دلیلی باید از هویت واقعی خود دست کشید و از روش‌های غلط و مفتضح غربی‌ها پیروی کرد».

خامنه‌ای در ادامه به موضوع همجنسگرایی اشاره کرد و آن را «شرم‌آور» و «یکی از موارد برخلاف مصلحت و خلقت بشر» دانست.

او درباره به رسمیت شناختن حق همجنسگرایان در دیگر کشور گفت: «در تبلیغات جهانی به گونه‌ای فضاسازی و هوچی‌گری می‌کنند که اگر کسی منکر این مسائل خلاف شود، احساس انزوا کند و به همین علت حتی برخی مقامات غربی برای رأی آوردن از چنین تفکر غلطی اعلام طرفداری می‌کنند».

همجنسگرایی در قوانین ایران در فهرست جرایمی قرار گرفته که مجازات آن اعدام است. در قوانین ایران از همجنسگرایی مردان به عنوان «لواط» و از همجنسگرایی زنان به عنوان «مساحقه» نام برده شده است.

در این زمینه: محکومیت دو نفر در ایران به اتهام «همجنسگرایی»

«مذاکره با آمریکا ضرر دارد»

رهبر جمهوری اسلامی بار دیگر با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران بر اعتماد نکردن بر آمریکا تأکید کرد و گفت: «عقلانیت اقتضاء می کند، نسبت به کسانی که دشمنی خود را آشکار کرده اند، بی اعتمادی مطلق داشته باشیم».

او در ادامه گفت: «آمریکایی‌ها اصرار دارند که ما با آنها درباره مسائل منطقه غرب آسیا به‌ویژه سوریه، عراق، لبنان و یمن مذاکره کنیم؛ هدف واقعی آنها از این درخواست‌های مذاکره چیست؟ آنها هدفی جز جلوگیری از حضور جمهوری اسلامی ایران در منطقه به عنوان عامل اصلی ناکامی‌های آمریکا، ندارند».

خامنه‌ای درباره مذاکره با آمریکا پیرامون مسائل منطقه گفت: «مذاکره با آمریکا نه تنها فایده ندارد، بلکه ضرر هم دارد و این موضوع، با استدلال به مسئولان سطوح بالای کشور گفته شده و آنان نیز پاسخی در رد آن نداشتند».

محمد حسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران نیز روز گذشته در مجمع سراسری فرماندهان سپاه گفت که آمریکا بزرگ‌ترین دشمن انقلاب است و عربستان دست‌نشانده منطقه‌ای قدرت‌ها است و سپاه «مذاکره با دشمن را نمی‌پذیرد».

مقامات دولت یازدهم، از جمله حسن روحانی، رئیس جمهوری در روزهای گذشته و پس از اعلان طرح پیشنهادی روسیه و آمریکا بر سر حل بحران سوریه چندین بار اعلام کردند که ایران آماده مذاکره با کشورهای همسایه و دیگر کشورها برای حل منازعات منطقه‌ای است.

بیشتر بخوانید:

رئیس ستاد کل: مذاکره با دشمن را نمی‌پذیریم

Share