ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر: اعدام بهترین مجازات برای محکومان مواد مخدر است

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی گفته در شرایطی که در مجاورت بزرگ‌ترین تولید کننده مواد مخدر قرار هستیم، شاید بهترین مجازات برای محکومان مواد مخدر اعدام باشد.

در حالی که مجلس ایران با یک فوریت طرح مجازات جایگزین اعدام برای مجرمان مواد مخدر موافقت کرده است، رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی معتقد است اعدام بهترین مجازات برای محکومان مواد مخدر در شرایط فعلی‌ست.

بزرگ‌ کنید
اعدام، اولین و آخرین راه‌حل مشکلات در جمهوری اسلامی- عکس از آرشیو

محمد مسعود زاهدیان در واکنش آن‌چه خبرگزاری تسنیم آن را «بحث جنجالی حذف اعدام قاچاقچیان» خوانده، به این خبرگزاری گفته است: «در شرایط کشور ما که در مجاورت بزرگ‌ترین تولید کننده مواد مخدر قرار گرفته‌ایم و فعالیت سوداگران مرگ در توزیع این مواد در کشورهای مختلف در بالاترین حد است، شاید بهترین مجازات برای محکومان مواد مخدر اعدام باشد.»

این سرهنگ نیروی انتظامی شرایط زندان‌های کشور را هم نامناسب دانسته و گفته است که باید قبول کرد شرایط زندان‌های ما به‌گونه‌ای نیست که بشود فردی {قاچاقچی} را که «باعث گمراهی جوانان می‌شود»، در آن جا داد.

مجلس در تلاش است تا مجازات اعدام در مورد جرایم مربوط به مواد مخدر را در مورد مجرمانی که مسلح نیستند و سابقه محکومیت به اعدام یا حبس تا ۱۰ سال را نداشته‌اند، حذف کند.

بر این اساس، ماده‌ای به عنوان ماده ۴۶ به قانون مبارزه با مواد مخدر الحاق می‌شود که به موجب آن مرتکبان جرایم مرتبط با مواد مخدر در مواردی مفسد فی‌الارض محسوب می‌شوند و در سایر موارد که اعدام و حبس ابد در نظر گرفته شده‌، به بیش از ۲۵ تا ۳۰ سال حبس درجه یک محکوم می‌شوند.

در مقابل، رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی خواستار اشد مجازات برای قاچاقچیان مواد مخدر شده و گفته است که امروزه در کشورهای آمریکایی و غربی هم برخوردهای شدیدی با قاچاقیان مواد مخدر می‌شود: «شاید امروز به‌دنبال ایجاد نابسامانی‌های جامعه، برخی به‌دنبال حذف اعدام قاچاقچیان مواد مخدر در کشور هستند.»

محمد مسعود زاهدیان:

اعدام تنها راهکار برای قاچاقچیانی‌ست که در زندان اصلاح نشده و ساز و کاری برای اصلاح آن‌ها وجود ندارد. از سوی دیگر برخی از این قاچاقچیان در درگیری‌های مسلحانه، در عملیات‌های نظامی مورد پیگیری قرار گرفته و دستگیر می‌شوند. این در شرایطی‌ست که حتی وقتی برخی از این قاچاقچیان دستگیر می‌شوند، به‌اندازه یک نیروی مسلح، سلاح و مهمات در اختیار دارند.

در ایران بیش‌ترین آمار اعدام‌ها مربوط به کسانی‌ست که به اتهام حمل یا فروش مواد مخدر دستگیر می‌شوند.

لینک‌های مرتبط:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.