Share

پدر یک دانش‌آموز لارستانی گفته است که مدیر مدرسه فرزندش را کتک زده است. مدیر آموزش و پرورش لارستان هم گفته است که موضوع به شکل جدی پیگیری می‌شود و اگر این روایت صحیح باشد با مدیر خاطی بر اساس قانون برخورد خواهد شد. شهرستان لارستان در ۳۷۸ کیلومتری جنوب شیراز در استان فارس واقع است.

عکس تزیینی‌ست

عکس: آرشیو

محمد فیاض‌پور، معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس و مدیر آموزش و پرورش لارستان هم گفته است که پرونده زیر نظر کارشناسان حراست آموزش و پرورش در حال بررسی‌ست.

بر اساس ماده ۷۶ آیین نامه اجرایی مدارس ایران، تنبیه بدنی از نظر مقررات و قوانین آموزش و پرورش ممنوع و انجام آن جرم است و با مرتکبین تنبیه بدنی براساس قوانین و آیین‌نامه‌های مصوب برخورد جدی شده و می‌شود.

با این وجود، پیوسته گزارش‌هایی از تنبیه بدنی دانش‌آموزان در مدارس ایران منتشر می‌شود.

در یکی از آخرین موارد گزارش شده، در پی ضرب و شتم یک دانش‌آموز به‌دست معلمش، رییس آموزش و پرورش منطقه بمپور استان سیستان و بلوچستان استعفا داد و مدیر مدرسه نیز تعلیق شد: در پی تنبیه بدنی دانش آموز: رئیس آموزش و پرورش بمپور استعفا داد

پیش از این مورد هم خبرهایی درباره کتک خوردن ۱۰ دانش‌آموز مدرسه شهید چمران در روستای مختارآباد کرمان به دلیل ناتوانی مالی منتشر شده بود: تکذیب شلاق خوردن دانش‌آموزان؛ آیا تهدیدی در کار است؟

Share