Share

در ادامه افشاگری در باره فساد مالی شهردار تهران، یک عضو شورای شهر گفت که «بخش اعظمی از دارایی‌های شهر» فروخته شده است.

ghalibaf11

محمدباقر قالیباف شهردار تهران

به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، غلامرضا انصاری عضو شورای شهر تهران چهارشنبه ۱۷ آذر شهرداری تهران را به «فروش و هزینه بخشی از دارایی‌های» این شهر متهم کرد.

او گفت که به رغم فروش این دارایی‌ها، مطالبات پیمانکاران پرداخت نشده و «بخش قابل توجهی بدهی روی دست شهر گذاشته شده است».

انصاری جزئیات بیشتری در باره فروش دارایی‌های شهر توسط شهرداری تهران ارائه نکرد اما خواستار افزایش نظارت بر این نهاد شد.

این عضو شورای شهر «کاهش اختیارات تفویض شده به شهرداری در دوره دوم و سوم شورا» و «تشکیل دیوان محاسبات شهری» را از راهکارهای افزایش نظارت بر شهرداری عنوان کرد.

به گفته او پیشنهاد بازنگری در اختیارات شهردار پیش از این در شورای شهر تهران مطرح شده اما انجام نشده. انصاری گفت که اگر این موارد از سوی سایر اعضای شهر «جدی گرفته می‌شد شاهد حوادث اخیر واگذارى املاک نجومى در شهرداری تهران نبودیم».

پرونده فساد مالی شهرداری و شورای شهر تهران از تابستان امسال به محل کشمکش حامیان و منتقدان محمدباقر قالیباف تبدیل شده است.

قالیباف سه‌شنبه ۱۶ آذر افشای فساد مالی در شهرداری تهران را «تخریب» خود عنوان کرد و گفت که این فشارها برای این است که وارد انتخابات ریاست جمهوری نشود.

او مدعی شد که برایش پیغام فرستاده‌اند که اعلام  کند وارد انتخابات نمی‌شود تا تخریب نشود. شهردار تهران گفت که «من هیچ وقت وارد این زد و بندها نمی‌شوم».

قالیباف در حالی افشاگری در باره فساد مالی شهرداری تهران را تخریب خود عنوان کرد که عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران دوشنبه ۱۵ آذر از احضار ۲۵ تن از مدیران شهرداری در رابطه با پرونده فساد مالی این نهاد خبر داد.

به گفته او روزانه ۲ تا ۳ تن از مدیران شهرداری از سوی دستگاه قضایی مورد بازرسی قرار می‌گیرند.

مقام‌های قضائی ایران پیش از این افشای اسناد فساد مالی شهرداری تهران را « تهمت و تخریب» مدیران این نهاد خوانده و دو رسانه را به دلیل انتشار این اسناد توقیف و فیلتر کردند. یاشار سلطانی سردبیر وب‌سایت معماری‌نیوز نیز در رابطه با همین پرونده بازداشت و پس از مدتی آزاد شد.


در همین زمینه

Share