Share

نماینده سابق آبادان در مجلس شورای اسلامی ایران گفت که هیأت رئیسه مجلس نهم مانع تحقیق و تفحص از شهرداری تهران شد.

نماینده سابق آبادان از وجود اسناد تخلفات شهرداری در محلس نهم پرده برداشت

نماینده سابق آبادان از وجود اسناد تخلفات شهرداری در محلس نهم پرده برداشت

حسین دهدشتی شنبه ۲۷ آذرماه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری «ایلنا» گفت که نظارت بر شهرداری تهران و دیگر شهرداری‌ها ضعیف است و این موضوع به بروز تخلف در این نهادها می‌انجامد.

نماینده پیشین آبادان توضیح داد که نظارت بر شهرداری‌ها از نظارت بر نهادهای قوه مجریه کمتر است و طرح او و دیگر نمایندگان برای رسیدگی به تخلفات شهرداری‌های سرتاسر کشور، به‌ویژه شهرداری تهران در ۱۳۹۴ در مجلس نهم با مخالفت هیأت رئیسه مسکوت مانده‌است.

او توضیح داد که با پدیدآوردن تحقیق و تفحص «صوری» در مجلس نهم، هیأت رئیسه از انجام تحقیق و تفحص‌های جدی به بهانه ممانعت از موازی‌کاری جلوگیری کرده‌.

دهدشتی همچنین گفت که اسناد و تخلفات شهرداری تهران در سال ۱۳۹۴ در مجلس نهم موجود بوده و از جمله تخلف‌های مستند می‌توان به مسائلی همچون تغییر کاربری‌ها، رانت‌خواری، اموال و دارایی غیرمنقول شهرداری تهران و اسنادی راجع به املاک و مستغلات این نهاد اشاره کرد.

اسناد محرمانه غیرمحرمانه

خبر وجود اسناد تخلفات شهرداری در مجلس در حالی منتشر می‌شود که یاشار سلطانی، مدیر مسئول سایت «معماری نیوز» چندی پیش به دلیل افشای همین موارد برای مدتی در بازداشت به سر برد. این سایت خبری حوزه معماری نشان داده بود که چگونه یک میلیون و یکصد متر مربع از املاک شهرداری تهران به شکل غیرقانونی و با تخفیف‌های ویژه به برخی از افراد نزدیک به شورای شهر تهران و خود اعضا واگذار شده‌ است.

در حالیکه مجلس نهم از تخلفات شهرداری تهران آگاه بوده، جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران درباره پرونده یاشار سلطانی گفته بود که این روزنامه‌نگار با سوء‌نیت سند محرمانه سازمان بازرسی را منتشر کرده است و ممهور نبودن سند به مهر محرمانه، دلیل بر محرمانه نبودن آن نیست.

نماینده سابق آبادان در ادامه گفت‌و‌گوی خود با ایلنا توضیح داد که سال ۱۳۹۱ نیز تحقیق و تفحص دیگری از شهرداری تهران آغاز شده بود که در هیأت رئیسه مجلس متوقف ماند.

او با اشاره به تحقیق و تفحص در حال اجرا در مجلس دهم، مجلس کنونی که حضور اصلاح‌طلبان در آن بسیار بیشتر شده، از روند آهسته آن و نیمه‌کار‌ماندن دائمی‌اش انتقاد کرد.


بیشتر بخوانید

Share