Share

یک نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ایران در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خواستار رسیدگی به مطالبات زندانیان در اعتصاب غذا شد.

الیاس حضرتی خواستار رسیدگی به مطالبات زندانیان در حال اعتصاب غذا شد

الیاس حضرتی خواستار رسیدگی به مطالبات زندانیان در حال اعتصاب غذا شد

الیاس حضرتی شنبه ۱۱ دی‌ماه در نامه‌ای به صادق آملی لاریجانی نوشت که عدم اجرای قانون جرم سیاسی به محرومیت زندانیان سیاسی از حقوق مسلم‌شان انجامیده و از همین رو،  آرش صادقی و علی شریعتی، دو زندانی سیاسی برای رسیدگی به مطالبات‌شان دست به اعتصاب غذا زده‌اند. او خواستار رسیدگی به خواسته‌های آن دو و اعاده حق‌شان شد.

آرش صادقی ۶۹امین روز اعتصاب غذای خود را می‌گذراند. آخرین گزارش‌ها حاکی از این است که حال این زندانی سیاسی وخیم است و با مشکلات کلیه، احتمال سوراخ شدن معده و احتمال خونریزی معده در خواب، بریده بریده گفتن کلمات، پوسته پوسته شدن پوست بدن، بی‌خوابی، خطر به کما رفتن و خطر مرگ دست به گریبان است که همگی از عوارض اعتصاب غذا هستند.

علی شریعتی نیز به روز ۶۶ام اعتصاب غذای خود وارد شده است. او در اعتراض به حکم پنج‌سال زندان به دلیل شرکت در یک تجمع صلح‌آمیز علیه اسیدپاشی دست به اعتصاب غذا زده‌است.

حضرتی در نامه خود نوشته که بی‌توجهی به مطالبات قانونی زندانیان باعث می‌شود تا آنها با به خطر انداختن جان خود و دست‌زدن به اعتصاب غذا اعتراض خود را نشان دهند و قوه قضائیه و مسئولان زندان را ضامن حفظ سلامتی زندانیان دانست.

پیش از حضرتی، محمود صادقی، دیگر نماینده مجلس تهران نیز گفته‌بود که پیگیر وضعیت زندانیان در اعتصاب غذا است.

مرتضی مرادپور، دیگر زندانی سیاسی که در زندان تبریز در اعتراض به عدم اجرای ماده قانونی تجمیع مجازات‌ها و آزادی از زندان دست به اعتصاب غذا زده‌بود، پس از ۶۵ روز با حکم «رأی باز منتهی به آزادی» از پشت میله‌ها خلاصی یافت.


در همین زمینه

 

Share