Share

آرش صادقی که به دلیل عوارض ناشی از ۷۱ روز اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شده‌بود، دوباره به زندان بازگردانده شد. گلرخ ابراهیمی ایرایی نیز دوباره به زندان احضار شد.

آرش صادقی و همسرش گلرخ ابراهیمی ایرایی

به گزارش وب‌سایت خبری هرانا، وابسته به مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آرش صادقی، شنبه ۱۸ دی‌ماه و پس از چهار روز تعلل مسئولان زندان بالاخره به بیمارستان طالقانی اعزام شد، اما مأموران امنیتی بر خلاف توصیه پزشکان او را به زندان بازگرداندند.

آرش صادقی در سالن ۱۰ بند ۸ زندان اوین به‌سر می‌برد. او در اعتراض به بازداشت و نقض مکرر قانون در پرونده خود و همسرش، گلرخ ابراهیمی ایرایی، از روز دوشنبه سوم آبان ماه سال جاری، دست به اعتصاب غذا زده بود. صادقی پس از مرخصی گلرخ ابراهیمی با وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی و در هفتاد و دومین روز اعتصاب غذایش را شکست.

امیر رئیسیان، وکیل آرش صادقی و گلرخ ابراهیمی دیروز در توئیترش نوشت “با تلاش‌های گلرخ، آرش به بیمارستان اعزام شد تا درمان و آزمایش‌های پزشکی او ادامه یابد”. آرش صادقی به دلیل مدت طولانی اعتصاب غذا از وضعیت جسمانی مطلوبی برخوردار نیست.

پزشکان بیمارستان گفته بودند که آرش صادقی باید حداقل چهار روز بستری باقی بماند. آزمایش‌های پزشکی از ۷۰ درصد آسیب‌دیدگی در کلیه راست و ۲۰ درصد آسیب‌دیدگی در کلیه چپ این زندانی سیاسی حکایت داشت.

همچنین از وضعیت مرخصی گلرخ ابراهیمی خبری در دست نیست. رئیسیان شنبه ۱۸ دی‌ماه به خبرگزاری ایلنا گفته بود که زمان مرخصی ابراهیمی به سر آمده و او باید خود را به زندان معرفی کند. بنابر گزارش‌ها، نماینده دادستان حاضر به تمدید مرخصی او نشده‌است.

گلرخ ابراهیمی به دلیل داستانی کوتاه علیه سنگسار که در دفترچه شخصی‌اش نوشته و آن را منتشر نکرده‌بود، بازداشت شد.

فیلمی علیه آرش و گلرخ

صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در بخش خبری «۲۰:۳۰» شنبه ۱۸ دی‌ماه فیلمی تبلیغاتی علیه آرش صادقی و گلرخ ابراهیمی پخش کرد. در این فیلم اتهامات زیادی در مورد این دو زندانی سیاسی عنوان شده‌است.

توئیت‌های رئیسیان، وکیل ابراهیمی و صادقی

همزمان رئیسیان، وکیل این زوج در توئیت دیگری نوشت که اتهام حمایت از پژاک یا دیگر گروه‌ها در مورد صادقی و ابراهیمی صحت ندارد.


بیشتر بخوانید

Share