Share

تشکل نوظهور “جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی” اعلام کرد فردا (پنجشنبه ۲۳دی) نشست مقدماتی مجمع عمومی خود را برگزار می‌کند. قرار است مجمع عمومی کاندیدای این تشکل را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری انتخاب کند که خرداد سال جاری برگزار خواهد شد.

هیات موسس – عکس از تسنیم

مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت دولت احمدی نژاد از بنیانگذاران و سخنگوی این تشکل گفته است ۱۲ شاخص برای انتخاب کاندیدا در نظر گرفته شده و بر اساس این معیارها یک نفر انتخاب خواهد شد. وی درباره‌ی معیارهای ۱۲ گانه توضیحی نداد.

جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی روز ۵ دیماه توسط ۱۰ تن از چهره‌های موسوم به اصولگرا از جمله مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران، علیرضا مرندی، یحیی آل اسحاق و مرضیه وحید دستجردی تاسیس شد. دبیر کل این “جبهه” محمدرضا باهنر نایب رئیس سه دوره مجلس و رئیس هیات موسسان آن حجت‌الاسلام حسین رحیمیان است که درسال ۹۲ توسط خامنه‌ای به تولیت مسجد جمکران منصوب شد.

این جبهه یکی از تشکل‌های پرشمار اصول‌گرایان است که در انتخابات پیش رو شرکت خواهد کرد. در بیانیه اعلام موجودیت، تشکیل این جبهه “حرکتی مردمی و خیزشی عمومی” برای شرکت در انتخابات “بسیار مهم و سرنوشت ساز” خوانده شده است.

کمی پیش‌تر خبر تشکیل یک گروه دیگر اصولگرا با عنوان “جبهه پیشرفت و عدالت اسلامی” منتشر شده بود که گفته می‌شود بر روی کاندیداتوری قالیباف شهردار تهران متمرکز خواهد شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید: 

امام جمعه موقت تهران: روز قیامت از مردم می‌پرسند افرادی که به آنها رأی دادید انقلابی و بسیجی بودند؟

مصطفی میرسلیم، نامزد مؤتلفه برای انتخابات ۹۶

باهنر “نهی احمدی‌نژاد از کاندیداتوری” را تأیید کرد

رؤسای جمهوری ایران، با نظام یا بر نظام؟ 

Share