ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

تنبیه بدنی دانش‌آموزی ۹ساله توسط معلم به فرورفتن مداد در سرش منجر شد

تنبه بدنی دانش‌آموز کلاس سوم دبستان در شهرستان رودبار جنوب در استان کرمان توسط معلم، به اتاق عمل بیمارستان ختم شد.

معلمی در استان کرمان در حین تنبیه بدنی دانش‌آموز دبستانی موجب شد که مداد در پوست سر این دانش‌آموز ۹ ساله فرو رود. دانش‌آموز به بیمارستان منتقل شد و پس از عمل جراحی مداد از سر او خارج شد.

به گزارش «مهر» تنبیه بدنی دانش‌آموز کلاس سوم دبستان در شهرستان رودبار جنوب در استان کرمان به اتاق عمل بیمارستان ختم شد. موضوع پس از اینکه تصاویر سر این کودک در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، رسانه‌ای شد.

امید سلاجقه، رئیس روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، به خبرنگار «مهر» در این رابطه گفت: «متاسفانه این اتفاق افتاده و عکس منتشر شده نیز موجب نگرانی افکار عمومی شده است.»

سلاجقه در ادامه توضیح داده که اتفاق در حین تنبیه بدنی دانش‌آموز اتفاق افتاده است. معلم قصد داشته که دانش‌آموزان را ساکت کند و در حین تنبیه بدنی یکی از آنها، مدادی از پشت سر در سر کودک فرو رفته است.

آموزش و پرورش استان کرمان، معلم را به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری معرفی کرده است.

سلاجقه گفته است که مراحل درمانی این دانش‌آموز تمام شده، حال او خوب است و آموزش و پرورش خود را در این زمینه مسئول می‌داند.

محمد محسن بیگی، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در گفت‌وگو با مهر به قوانین آموزش و پرورش اشاره کرده که تنبیه بندی دانش‌آموزان را ممنوع کرده‌اند: «قانون در این زمینه نقش پیش‌گیرانه دارد.... قانون در سال جاری دو مرتبه به تمام مدارس ابلاغ شده است و تصریح شده هر گونه تنبیه بدنی دانش‌آموزان خلاق مقررات محسوب می‌شود.»

در آبان ۱۳۹۵ هم تصاویری از بدن مصدوم دانش‌آموزی در مدرسه «شهید چمران» اسدآباد کرمان منتشر شد که در آن چشم چپ دانش‌آموز به دلیل کتک خوردن آسیب جدی دیده بود. سرباز معلم متخلف پس از این مورد برکنار شد.

هم در مورد دانش‌آموز اسدآبادی و هم در مورد دانش‌آموز در رودبار جنوب، آموزش و پرورش ابتدا به خاطر «جریحه دار شدن افکار عمومی» عذرخواهی کرده بود و نه آسیبی‌های روحی و فیزیکی دانش‌آموزان در اثر تنبیه بدنی.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اما این بار گفته است که در مورد پرونده رودبار جنوب، اینکه تنبیه بدنی سهوا یا عمدا اتفاق افتاده، «قابل قبول نیست و مراحل قانونی طی خواهد شد.»

موضوع تنبیه بدنی دانش‌آموزان در ایران هر چند وقت یک بار در رسانه‌ها مطرح می‌شود اما اینکه چه روندی در این پرونده‌ها طی می‌شود، مشخص نیست. همچنین آموزش پرورش برنامه جدی برای کمک رسانی به دانش‌آموزانی که آسیب دیده‌اند ندارد.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.