ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حمله موشکی آمریکا به سوریه در مجلس ایران به بحث گذاشته می‌شود

مجلس شورای اسلامی در یک اقدام سازمان‌یافته با متحدان ایران در الاعلام الحربی هم‌صدا شد: حمله موشکی آمریکا یک توطئه و عبور از خط قرمز است. باید درباره‌اش بحث کرد.

علی لاریجانی،  کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی را مأمور تشکیل جلسه‌ای برای بررسی اقدامات سیاسی و دیپلماتیک متقابل در پاسخ به حمله موشکی ایالات متحده آمریکا به پایگاه نظامی الشعیرات سوریه کرد. هم‌زمان خبرگزاری رویترز گزارش داده است که گروه نظامی «الاعلام الحربی» در سوریه که ائتلافی‌ست از شبه‌نظامیان طرفدار ایران و روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که حمله موشکی جمعه ۶ آوریل آمریکا به سوریه به معنای عبور از خط قرمزهاست.

الاعلام الحربی: حمله موشکی آمریکا به معنای عبور از خط قرمز است. مجلس ایران: توطئه‌ای در کار است.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گزارش داده است که حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، نماینده اصول‌گرای مجلس شورای اسلامی در سخنانی از حمله موشکی آمریکا به پایگاه الشعیرات به عنوان سرآغاز یک «توطئه» در خاورمیانه یاد کرده و از رئیس مجلس شورای اسلامی خواسته که در صحن علنی مجلس این موضوع را به بحث بگذارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی نیز هم‌صدا با این نماینده اصول‌گرا گفته است:

«توطئه‌ای در راه است. بهانه‌ای تازه را برای این توطئه تراشیده‌اند و در عمل تحرکات آنان موجب افزایش تحرکات تروریستی و شعله‌ورتر شدن آتش جنایت در منطقه می‌شود، اما بدانند که این توطئه دامن خودشان را نیز خواهد سوزاند. این حمله موشکی آمریکا به سوریه شروع رفتارهای ناپسند در منطقه است.»

بامداد جمعه ۶ آوریل ارتش آمریکا بیش از ۵۰ موشک کروز «توماهاوک» را به سمت پایگاه هوایی «الشعیرات» واقع در استان حمص شلیک کرد. نیروهای روسیه هم در این پایگاه نظامی مستقر بوده‌اند.  اما به نیروهای روسیه آسیبی نرسید و حتی باند پرواز جنگنده‌های شکاری هم از این حمله موشکی مصون ماند.

هم‌زمان با این تحولات، گروه «الاعلام الحربی» که ائتلافی‌ست از شبه‌نظامیان طرفدار ایران و روسیه بیانیه‌ای منتشر کرده است. به گزارش خبرگزاری رویترز، «الاعلام الحربی» در این بیانیه نوشته:

«آنچه که آمریکا در سوریه انجام داد، به معنای عبور از خط قرمز است. از این لحظه به بعد ما با خشونت به متجاوزانی که خطوط قرمز را زیر پا می‌گذارند پاسخ می‌دهیم. آمریکا بداند که ما از توانایی خوبی برای پاسخگویی به این خشونت‌ها برخورداریم.»

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی در واکنش به حمله موشکی آمریکا به سوریه،  خواهان تشکیل «یک هیأت حقیقت‌یاب بین‌المللی با حضور کشورهای بی‌طرف» شده است.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نیز در سخنانی که یکشنبه ۱۹ فروردین ایراد کرد، حمله آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه را «اشتباه و خطایی راهبردی» خواند.

بیشتر بخوانید:

 در همین زمینه:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • صمد

    مدتهاست دارم به این فکر می کنم این ملت غیور ایران که برای کشته شدن کودکان در غزه در حد تیم ملی خودنمایی می کردند و صدای عر بو بوقشون گوش فلک رو کر کرده بود الان چند ساله در برابر کشتار ده ها هزار کودک سوری به دست خود ایرانی ها یا عواملشون بخوشی و میمنت خفه خون گرفتن. آقای جعفر پناهی که پلاکارد به دست دم دفتر سازمان ملل برای غم فلسطین زار میزد الان دقیقا مشغول چه کاریه وقتی که حق فیلم سازی هم نداره؟ چه مردم بی مایه و مزخرفی شدیم! شایدم هم بودیم...

  • دلسرد

    آقا لفظ قلم شده دیگه نمیگه بدرک