Share

حوالی ظهر شنبه ۳۰ اردیبهشت، دو تن از شاغلان شرکت نیشکر هفت تپه مورد سوء قصد قرار گرفته و در اثر تیراندازی کشته شدند.

بنابر گزارش‌ها، مهاجمان مسلح از موتورسیکلت استفاده می‌کردند و چهره‌های خود را پوشانده بودند.

اخبار ضد و نقیضی درباره رابطه کاری دو قربانی این حادثه با شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه منتشر شده است و مشخص نیست جانباختگان کارگر بودند یا مأمور حراست یا یک سهامدار نیشکر هفت تپه.

در جریان این حمله یکی از سرنشینان خودرو در جا کشته می‌شود و نفر دوم نیز حین انتقال به بیمارستان جان خود را از دست می‌دهد.

خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، به نقل از کارگران نیشکر هفت تپه نوشته هدف این سوء قصد دو نفر از کارگران واحد انتظامات و نگهبانی مجتمع نیشکر هفت‌تپه بوده‌. بنابر این گزارش وظیفه شغلی آن‌ها سرکشی به پست‌های نگهبانی و انتظامات مستقر در زمین‌های کشاورزی این مجتمع صنعتی بوده است.

خبرگزاری بسیج، از قربانیان به‌عنوان «دو نیروی حراست ویژه شرکت نیشکر هفت‌تپه» یاد کرده و افزوده است این دو در تیراندازی افراد ناشناس به خودروی حامل آنان کشته شده‌اند.

و اتحادیه آزاد کارگران ایران در کانال تلگرامی خود نوشته کشته‌شدگان سهامدار نیشکر هفت تپه و راننده او بودند. این اتحادیه هویت قربانیان را نیز فاش کرده است. در خبر آمده است: «لحظاتی پیش آقای علی حسنوند از سهامداران شرکت نیشکر هفت تپه به همراه راننده‌اش به‌نام آل کثیر اهل روستای حر توسط یک نفر موتور سوار به گلوله بسته شد و هر دو آنها دردم جان سپردند.»

سید محمد صالحی جانشین فرماندهی انتظامی خوزستان به قدس آنلاین گفته علت سوء قصد «اختلاف شخصی قبلی» بوده و مهاجمان با سلاح جنگی به «خودروی حامل کارکنان» نیشکر هفت‌تپه شلیک کرده و از محل گریخته‌اند.

صالحی افزوده هویت مهاجمان برای نیروی انتظامی روشن است.

مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در  ۱۵ کیلومتری شوش در شمال خوزستان واقع شده و پس از خصوصی‌سازی به‌کرات اخبار اعتراضات و تجمعات کارگری این مجموعه به رسانه‌ها راه یافته است.

Share