Share

دادستانی تهران طی ابلاغیه‌ای به وثیقه گذار جعفر عظیم زاده اعلام کرد طی ده روز آینده نسبت به ضبط قطعی منزل مسکونی او اقدام خواهد شد. هدف دادستانی تحت فشار قرار دادن عظیم‌زاده برای مراجعه به دادستانی و دستگیری اوست. رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای شرکت واحد و محمود بهشتی لنگرودی سخنگوی کانون صنفی معلمان نیز اخیرا به همین روش دستگیر شدند.

جعفر عظیم‌زاده سال ۹۵ پس از ۶۳ روز اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد

جعفر عظیم‌زاده، دبیر هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، سال ۹۵ در پی ۶۳ روز اعتصاب غذا آزاد شد. پس از آزادی چندین بار دادستانی با تهدید ضبط ملک وثیقه‌گذار تلاش کرد عظیم‌زاده را به زندان بازگرداند.

در حکم روز ۴ مهر خطاب به تهمینه خسروی وثیقه‌گذار جعفر عظیم‌زاده نوشته شده: «نظر به این که شما بعنوان وثیقه‌گذار محکوم علیه جعفر عظیم‌زاده فرزند حسین می‌باشید و با توجه به این که در موعد مقرر محکوم علیه را به این مرجع معرفی ننموده‌اید، دستور ضبط وثیقه صادر گردیده است». 

روز سه‌شنبه ۴ مهر مظفر صالح‌نیا، عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران نیز توسط ماموران اطلاعات در محل کارش دستگیر شد. اداره اطلاعات به همسر او اخطار کرد تا پنج روز از پیگیری وضعیت او خودداری کند.

Share