Share

سردار اسماعیل کوثری، جانشین فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران به سخنان روز دوشنبه مایک پمپئو واکنش نشان داد و گفت ایران مشت محکمی به دهان وزیر خارجه آمریکا می‌زند.

سردار اسماعیل کوثری، جانشین فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران

سردار اسماعیل کوثری، جانشین فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران

اسماعیل کوثری گفت تروریست‌ها را آمریکا و اسرائیل «درست کردند» و حالا «می‌‌گویند سپاه قدس از تروریست‌ها حمایت نکند». او افزود: «سپاه قدس اگر در مواردی ورود کرده علیه تروریست‌ها بوده و اگر تاکنون با جنایت‌های آن‌ها مقابله نکرده بود امروز وضعیت خیلی بدتر بود.»

جانشین فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران با بیان این‌که «آمریکا موشک‌های قاره‌پیما در اختیار دارد»، درباره برنامه موشکی ایران نیز خطاب به پمپئو گفت: «شما و آمریکا چه کسی هستید که بخواهید به ما درباره کوتاه شدن برد موشک‌های بالستیک و مسائلی از این قبیل توصیه کنید؟»

او همچنین درباره حضور نیروهای نظامی ایران در سوریه نیز گفت جمهوری اسلامی به خواست مسئولان سوری نیروهای خود را وارد سوریه کرده و هر زمان آن‌ها تصمیم دیگری بگیرند با آن‌ها هماهنگ خواهند کرد.

به‌گفته این مقام سپاه پاسداران، حضور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس در عراق نیز به خواست مقام‌های عراقی بود.

اسماعیل کوثری درباره زندانیان دو تابعیتی که در حال حاضر در زندان‌های ایران به‌سر می‌برند و پمپئو خواهان آزادی آن‌ها شده بود نیز گفت: «پاسخ ما این است زمانی که این افراد به ایران آمدند و جاسوسی کردند و تلاش کردند اطلاعات ما را به شما منتقل کنند باید فکر این‌جا را می‌کردید. نه اینکه الان با پررویی این حرف‌ها را مطرح کنید.»

فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران معتقد است که جمهوری اسلامی ۴۰ سال گوش‌اش از این حرف‌ها و ادعاها پر شده و همچنان سیاست‌های خود را دنبال می‌کند و «مشت محکمی بر دهان وزیر امور خارجه آمریکا و کسانی که از آن‌ها حمایت می‌کنند» خواهد زد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا دو هفته پس از خروج آمریکا از برجام، در سخنانی با عنوان «توافق: یک استراتژی تازه برای ایران» استراتژی تازه ایالات متحده در برابر ایران را اعلام کرد: آمریکا برای تحدید نفوذ منطقه‌ای ایران و نظارت بر برنامه موشکی سپاه سخت‌ترین تحریم‌های اقتصادی را علیه ایران اعمال خواهد کرد، مگر آن‌که جمهوری اسلامی ایران شروط آن را برآورده کند. مواردی که اسماعیل کوثری بیان کرد از جمله این شروط بود.

بیشتر بخوانید:

واکنش‌ها به سخنرانی پمپئو در باره درخواست تسلیم بی‌قید و شرط جمهوری اسلامی

Share