Share

پس از انتشار گزارشی از ۲۰ سال طویله‌خوابی یک پدر و دختر شیروانی، کمک‌های مردمی و کمیته امداد قرار است پایانی بر این زندگی دشوار باشند.

پدر و دختر شیروانی دو دهه است که در طویله زندگی می‌کنند

خبرگزاری «تسنیم» (وابسته به سپاه پاسداران) شنبه ۱۸ دی‌ماه گزارش داد که کمک‌های مردمی و کمیته امداد قرار است برای این پدر و دختر شیروانی طویله‌خواب مسکن فراهم کنند.

سه‌شنبه ۱۴ دی‌ماه جاری روزنامه «قدس» چاپ خراسان رضوی در گزارشی تصویری به یک پدر و دختر پرداخت که بیست‌سال گذشته را پس از آتش‌سوزی خانه و مرگ همسر و پسرش همراه با تنها دختر خود در یک طویله زندگی می‌کرده‌است. این مرد، غلامحسین، کارگر روزمزد شهرداری شیروان بوده که پس از آتش‌گرفتن خانه‌اش دیگر پولی برای تهیه مسکن نداشته‌است.

آنها بیست سال پیش از سوی مالک یک گاوداری در محل نگهداری علوفه‌ها در نزدیکی طویله گاوها اسکان موقت داده می‌شوند اما این اسکان موقت بیست‌سال به طول می‌انجامد.

تصویر شناسنامه‌های این پدر و دختر

گزارش تصویری زندگی این دو در محل نگهداری علوفه و توصیف وضعیت اسفبار زندگی آنها در زمستان باعث شد تا امروز خبرگزاری تسنیم خبر از وعده کمک‌های مردمی و کمیته امداد برای تهیه سرپناه برای ایشان شد. این دومین بار است که پس از انتشار گزارشی مربوط به گورخواب‌ها، زندگی مردم بسیار تهی‌دست در ایران موضوع بحث رسانه‌های رسمی و مجازی می‌شود.


بیشتر بخوانید

Share