Share

سخنگوی قوه قضائیه گفت که پرونده فرزند معصومه ابتکار، رئیس سازمان محیط زیست و معاون رئیس‌جمهوری به فساد مالی ربطی ندارد.

سخنگوی قوه قضائیه

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین محسنی اژه‌ای، معاون اول قوه قضائیه و سخنگوی آن یکشنبه ۱۰ بهمن‌ماه در حاشیه نشست تخصصی «بررسی ابعاد حقوقی نفوذ در عرصه اقتصاد سیاسی» به خبرنگاران گفت که پرونده طه هاشمی، فرزند معصومه ابتکار فساد مالی نیست و او به خاطر یک چک، شاکی خصوصی داشته‌است.

اژه‌ای چند روز پیش در چهارم بهمن‌ماه بدون نام‌بردن از طه هاشمی گفته بود که «این فرد حکمی در رابطه با چک دارد که قطعی شده و برای جلب او اقدام گردیده است.»

پیش از این منابع مخالف دولت، از جمله خبرگزاری فارس در دی‌ماه سال جاری از بازداشت طه هاشمی به دلیل صدور چک بلامحل خبر داده و گفته بودند این حکم در مدت کوتاهی لغو شد. معصومه ابتکار و دیگر حامیان دولت این پرونده را «سیاسی» ارزیابی کرده‌بودند.

سخنگوی قوه قضائیه همچنین درباره پرونده فساد مالی احتمالی «حسین فریدون»، برادر رئیس‌جمهوری بدون نام‌بردن از او توضیح داد که مدرکی دال بر فساد مالی هنوز کشف نشده و به همین خاطر فریدون بازداشت نشده‌است.

او پیشتر در ۱۹ دی‌ماه گفته بود که برای حسین فریدون پرونده قضائی تشکیل شده‌است. همزمان با افشای فیش‌های حقوقی مدیران ارشد دولتی، نام برادر رئیس‌جمهوری به عنوان یکی از متهمان آن ذکر شد.

او همچنین در پاسخ به سوالی درباره این شایعه که تنها دوصفحه از رأی پرونده بابک زنجانی به او ابلاغ شده، گفت: «از حکم پرونده که چقدر و چگونه بوده خبر ندارم.»

اژه‌ای در نشست خبری روز یکشنبه سوم بهمن خود خبر از ابلاغ حکم اعدام بابک زنجانی به او داده بود.


 

 

در همین زمینه

Share