ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«کاندیدای در سایه»، پیشنهاد هاشمی رفسنجانی برای انتخابات ۹۶

حسین مرعشی گفته است که هاشمی رفسنجانی برای انتخابات آینده برنامه داشت و ضمن حمایت از کاندیدا شدن حسن روحانی خواهان حضور افراد دیگری از اصلاح‌طلبان نیز بود.

حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی و از نزدیکان اکبر هاشمی رفسنجانی می‌گوید هاشمی رفسنجانی پیش از مرگ سیاست چگونگی شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در سال ۹۶ را کمابیش تدوین کرده اما جزئیات آن را به آینده سپرده بود.

حسین مرعشی می‌گوید حسن روحانی به هاشمی رفسنجانی قول داده که کاندیدای ریاست جمهوری آینده ایران شود.

حسین مرعشی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است که اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از مرگش برنامه خود برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را تشریح کرده و در این رابطه با حسن روحانی، رئیس جمهوری کنونی نیز مذاکره کرده بود.

به‌گفته مرعشی، هاشمی رفسنجانی در آخرین صحبتی که با او داشته گفته است که با حسن روحانی صبحت کرده و روحانی قول داده که کاندیدای ریاست جمهوری آینده ایران شود.

حسین مرعشی ضمن اعلام رضایت هاشمی رفسنجانی از این موضوع، به‌نقل از هاشمی رفسنجانی گفت: «توافق کلی بر این است که در کنار آقای روحانی، افراد دیگری نیز به عنوان کاندیدای در سایه وارد عرصه شوند تا دست این جبهه نیرومند مردمی در هیچ شرایطی بسته نباشد.»

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی همچنین بر توصیه اکبر هاشمی رفسنجانی مبنی بر حضور افراد دیگر در کنار حسن روحانی برای پیشبرد مسائل تبلیغاتی و کمک برای در اختیار گرفتن فضاهای رسمی تأکید کرد.

او گفت: «[تأکید هاشمی رفسنجانی این بود که] بهتر است با یک برگ بازی را شروع نکنیم که خدایی ناکرده به هر دلیلی پشیمانی بیاورد.»

پیش از این، فاطمه هاشمی رفسنجانی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی یکشنبه ۸ اسفند در گفت‌وگو با «ایسنا» گفته بود که پیش از مرگ پدرش از او شنیده که برنامه‌هایی برای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۹۶ دارد و برخی پیشنهادها را مطرح کرده‌ و برخی از آن‌ها باقی مانده که بعد مطرح خواهد کرد.

اکبر هاشمی رفسنجانی، یکشنبه ۱۹ دی‌ماه ۱۳۹۵ به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان‌ شهدای تجریش درگذشت.

حسین مرعشی همچنین اعلام کرد که اکنون تصمیم نزدیکان هاشمی رفسنجانی بر این است که حسن روحانی محور تصمیم‌گیری برای انتخابات ریاست جمهوری باشد.

مرعشی همچنین با تأکید بر اتحاد گروه‌های اصلاح‌طلب در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت در حال تدوین برنامه‌ها و سیاست‌ها برای این انتخابات هستند.

او افزود هاشمی رفسنجانی نیز خواهان تشکیل شوراهای قوی با حضور اصلاح‌طلبان بود اما درباره جزئیات صحبتی نکرده بود.

انتخابات آینده ریاست‌جمهوری احزاب و گروه‌های سیاسی اصول‌گرا را نیز به فعالیت انداخته‌ است. چند روز پیش «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» (جمنا)، ائتلاف اصول‌گرایان برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۳۹۶ اعلام موجودیت کرد.

حمیدرضا بقایی، معاون اجرایی محمود احمدی‌نژاد در دولت دهم و رئیس سازمان میراث فرهنگی از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۰ نیز برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی اعلام آمادگی کرده است. او از حلقه یاران بسیار نزدیک احمدی‌نژاد به حساب می‌آید.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد. همزمان پنجمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز برگزار خواهد شد.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

آخرین گزارش‌های زمانه درباره انتخابات ریاست‌جمهوری را در زیر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • Farid

    داستان تکراری شوی دولتی انتخابات ؟! ۴ سال پیش : شوی انتخابات اعتدالی خامنه ای و رفسنجانی با حذف ۷۰۰۰ نفر کاندیدا و تهییج کردن بخشی از مردم برای رای دادن و توافق و خوشحالی دو طرف پایان گرفت و در ازای از دست دادن یزدی و حداد و تنی چند تندرو ٬بجایش دری نجف ابادی و ری شهری عامل قتلهای زنجیری و کشتار سال ۶۷ به خبرگان و دههاامثال حاجی پاسدار رمبو٬ نادر قاضی پور که نصف جمعیت ایران را کره الاغ و افراد غیر خودی را سوسول و....میداند با پول ورشوه و.... به مجلس استصوابی راه یافتند تا صدور انقلاب فقیه به منطقه و بگیر و ببند و بی برنامگی و قراردادهای محرمانه و بباد دادن میلیاردها دلار دیگر ادامه یابد.... محمد خاتمی روز دوشنبه ۱۰ اسفندماه در پیام خود، گفت حضور مردم در انتخابات «این پیام را دارد که مردم امنیت و پیشرفت کشور !و تقویت نظام! را پاس می‌دارند! رئیس جمهور پیشین و از رهبران اصلاح‌طلبان ایران گفته است: "در مقایسه با مسائل پیش آمده در انتخابات ۸۸ همه جامعه و گروه‌های سیاسی از نتیجه انتخابات احساس رضایت نسبی دارند، ". آقای محمد خاتمی در جمع مشاوران خود گفت که پس از انتخابات "امید و آشتی" فضای جامعه را در بر گرفته که این دستاوردی بزرگ و "بیش از همه به نفع نظام و رهبری است!! احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران هم در نماز جمعه، ۱۴ اسفندماه با اشاره به فضای انتخاباتی اخیر در ایران «کار بزرگ» کنونی را پادرمیانی افراد و تبدیل «کدورت‌ها» به «صفا و آشتی» دانست.!! خامنه ای:بنده معتقد به اصولگرای اصلاح طلبم!؛ اصول متین و متقنی که از مبانی معرفتی اسلام برخاسته، با اصلاح روش ها به صورت روزبه روز و نوبه نو!. ما باید روش ها را اصلاح کنیم. در روش ها اشتباه و نقص وجود دارد. گاهی به مرحله یی می رسیم که امروز دیگر جواب نمی دهد؛ باید مرحله ی دیگری را شروع کنیم.!! حفظ اصول و اصلاح روش ها، معنای اصلاح طلبی است!. البته از نظر آمریکایی ها اصلاح یعنی ضدیت با نظام جمهوری اسلامی. رضاخان آمد اصلاحات راه انداخت؛ محمدرضا هم آمد اصلاحات راه انداخت؛ این همان چیزی است که بنده گفتم اصلاحات امریکایی. این اصلاحات به درد خودشان می خورد. ملت ایران اصلاح را براساس اصول خود انجام می دهد.!! اما عدم شرکت بسیاری از مردم ( مثلا درتهران ۵۰ درصد - بیش از ۴ میلیون نفر )خود گویای واقعیات است!

  • nader

    بیش از یک‌ماه است به بهانه تعمیر آشپزخانه در زندان مرکزی تبریز به زندانیان غذای مکفی نمی‌دهند و آنها را گرسنه نگه می‌دارند. به زندانیان محبوس در این زندان در وعده ناهار؛ برنج خالی و شام یک سوپ بد بو داده می‌شود که کیفیت آن بسیار نامطلوب است. بدلیل سوءتغذیه و نداشتن حداقلهای غذایی؛ اکثر زندانیان دچار مشکلات جدی گوارشی و معده شده‌اند. زندانبانان به زندانیان گفته‌اند در صورتی که نمی‌توانند از این غذا استفاده کنند، می‌توانند از فروشگاه زندان غذا بخرند. در حالی که غذای فروشگاه زندان بسیار گران است و عده زیادی از زندانیان توانایی خرید غذا از فروشگاه را ندارند و گرسنگی می‌کشند. هنوز هم مشخص نیست که تعمیرات ذکر شده تا چه زمانی بطول میانجامد!؟.

  • اصغر

    دوتا کفتار..