Share

کارگران کارخانه زامیاد روز ۲۷ فروردین با خواست افزایش دستمزد به میزان ۱۰ درصد دست به اعتصاب غذا زدند و از رفتن به رستوران کارخانه و صرف نهار خودداری کردند. زامیاد زیرمجموعه سایپا است و کارگران آن خواهان برابرسازی دستمزد خود با شرکت‌های همتراز هستند.

کارگران پیش از اعتصاب غذای یک روزه نامه‌ای به مدیرعامل و هیات مدیره شرکت نوشته و خطاب به آنان خواست‌های خود را چنین اعلام کردند: «در گام نخست با توجه به ایام آخر فروردین ماه ۱۳۹۶ که مصادف با انتشار حکم‌های جدید می باشد، امیدواریم مساعدت فرموده و با افزایش حقوق به میزان حداقل ۱۰ درصد علاوه بر افزایش سطح حقوق کشوری موافقت فرمائید.»

آنان نتیجه گرفته‌اند: «خواسته ما رسیدن به حقوق و مزایای شرکت‌های هم تراز نظیر سایپا، سازه گستر سایپا و پارس خودرو است.»

کارگران زامیاد در جهت هماهنگی مطالبات و اقدامات خود یک کانال تلگرامی ایجاد کرده ‌اند که به گفته آنان بیش از ۷۵۰ تن از کارکنان زامیاد طی مدت کوتاهی به عضویت آن درآمده‌اند. تصمیم به اعتصاب غذای یک روزه نیز برای هماهنگ کردن اعتراضات و در جهت جلوگیری از حرکات پراکنده گرفته شده است.

زامیاد از جمله تولیدکننده وانت، مینی بوس و کامیون است. فریدون حمیدی مدیر عامل این کارخانه امروز اعلام کرد این شرکت در سال ۹۵، ۱۸ درصد افزایش تولید داشته است.


یشتر بخوانید:

Share