Share

گروه موسیقی جنوبی «آوای موج» به خوانندگی محمود جهان که قرار بود پس از سال‌ها، ۱۵ و ۱۶ آذرماه در بوشهر روی صحنه برود، از برگزاری شب دوم اجرای خود منع شد.

محسن آقایی، سرپرست گروه »موسیقی «آوای موج

محسن آقایی، سرپرست گروه »موسیقی «آوای موج»

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، روز دوم کنسرت پاییزه گروه موسیقی «آوای موج» به سرپرستی محسن آقایی، با خواننده اصلی آن آماج عباسی و همراهی خواننده محبوب جنوب کشور، محمود جهان در تاریخ ۱۶ آذرماه در شهر بوشهر لغو شد.

گروه موسیقی «آوای موج» از بوشهر، یکی از فعال‌ترین گروه‌های موسیقی نواحی ایران است که سال گذشته توانست فروش اول بلیط جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر را از آن خود کند.

محسن آقایی سرپرست گروه «آوای موج» با اعلام این خبر گفت: «علی‌رغم تمام تلاش‌ها و هماهنگی‌هایی که از حدود شش ماه پیش با مسئولان استان در برگزاری این کنسرت انجام شده بود، باز هم نتوانستیم روز دوم این کنسرت را برگزار کنیم».

به گفته او با این‌که آنها تمام مجوزهای کتبی لازم را داشتند ۴۸ ساعت قبل از اجرای کنسرت، تماسی با گروه گرفته شد و از طریق اداره کل ارشاد استان بوشهر طی نامه‌ای به آنها اعلام شد که فقط در تاریخ ۱۵ آذر ماه مجاز به برگزاری کنسرت هستند.

آقایی افزود که دلیل لغو این کنسرت نزدیکی تاریخ آن به روز ۱۸ آذرماه، روز مرگ حسن عسکری، امام یازدهم مسلمانان شیعه اعلام شده است در حالی‌که تاریخ‌های برگزاری کنسرت را اداره کل وزارت ارشاد اسلامی ابلاغ کرده بود.

سرپرست گروه موسیقی «آوای موج» که نخستین بار ۸ سال پیش در شهرش بوشهر چندین کنسرت داشت گفت: «تا به امروز ده‌ها بار متقاضی برگزاری کنسرت در شهر خود بوده‌ام و این بار هم با لغو روز دوم کنسرت آوای موج، پرونده کنسرت گروه موسیقی آوای موج با حضور محمود جهان در بوشهر با ضررمالی سنگین برای ما و تهیه کننده بسته شد».

در دو سال گذشته با دخالت نهادهای امنیتی و نظامی و نیروهای شبه‌نظامی وابسته به آن‌ها و دادستانی استان‌ها شمار زیادی از کنسرت‌های موسیقی در ایران برگزار نشده‌اند.

شهریور ماه سال جاری حدود سه هزار تن از اهالی موسیقی ایران در نامه‌ سرگشاده‌ای خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در مورد لغو کنسرت‌ها و تمکین به آن از سوی وزارت ارشاد اسلامی، هشدار دادند.


در همین زمینه

Share