Share

اطلاعات سپاه شیراز از محمود طراوت‌روی، وکیل متهمان پرونده مدلینگ شکایت کرد.

محمود طراوت‌روی، وکیل

محمود طراوت‌روی، وکیل

هرانا، خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به نقل از محمود طراوت‌روی، وکیل متهمان پرونده مدلینگ، نوشته است که پس از حضورش در دادگاه و ارائه دفاعیات برای موکلان این پرونده، اطلاعات سپاه شیراز از او شکایت کرد.

طراوت‌روی می‌گوید: «دلیل شکایت اطلاعات سپاه از من توهین به اطلاعات سپاه، افترا و تشویش اذهان عمومی در جلسه رسیدگی به پرونده موکلانم ذکر شده است».

او می‌افزاید: «هر صحبتی در جلسه رسیدگی پرونده شده در دفاع از موکلینم بوده که به هرحال حقوق‌شان نقض شده، من این‌ها را عنوان کردم و این حرف‌ها تعبیر به توهین نهاد اطلاعات سپاه شده بود و برای همین از من شکایت کرده بودند».

طراوت‌روی برای این شکایت به شعبه ۶ بازپرسی انقلاب احضار و سپس با قرار کفالت آزاد شده است.

خردادماه سال جاری، اطلاعات سپاه فجر استان فارس اعلام کرد که یک شبکه سازمان‌یافته «نفوذ فرهنگی و ترویج فساد» را متلاشی و عوامل اصلی «پروژه عنکبوت» را در این استان دستگیر کرده است.

اطلاعات سپاه گفته بود ۲۰ مکان و واحد صنفی نظیر آتلیه، مزون و طراح لباس را که «به مکان ترویج فساد و فحشا تبدیل‌ شده بودند و به تولید و انتشار تصاویر مبتذل و غیراخلاقی از خانواده‌ها و افراد در فضای مجازی مبادرت می‌کردند، پلمپ کرده و  ۱۲ نفر هم دستگیر شدند.

هشت نفر از متهمان این پرونده زن و چهار نفر مرد هستند که از سوی رئیس شعبه ۱۱۷ دادگاه کیفری دو شیراز، اتهام «فراهم کردن موجبات فساد و فحشا از طریق انتشار تصاویر مبتذل و مستهجن در فضای مجازی، تشویق و ترغیب مردم جامعه اسلامی به فساد و فحشا، برگزاری نمایشگاه لباس از طریق ارائه مدل‌های غربی، مانکن شدن و تبلیغ فرهنگ برهنگی غرب» به متهمان تفهیم شده است.

بیشتر بخوانید: ۳۷۹ ماه حبس و ممنوع‌الخروجی، حکم صادرشده برای متهمان پروژه عنکبوت

به گفته محمود طراوت‌روی،  این افراد به حبس‌هایی از پنج ماه تا شش سال محکوم شده‌اند. از جمله، یک زن و یک مرد هر یک به پنج سال حبس و منع از اشتغال به کار تولید و طراحی لباس و برگزاری نمایشگاه لباس به مدت دو سال از پایان دوران حبس، محکوم شده‌اند.

در همین زمینه بیشتر بخوانید:

سپاه پاسداران: ۱۱ عضو شبکه مدلینگ در زاهدان بازداشت شدند

برخورد با مدلینگ در مشهد: ۳۰ نفر احضار و شش نفر دستگیر شده‌اند

معاون فرهنگی قوه قضاییه: کسانی که مدلینگ می‌کنند از قانون اطلاعی ندارند

Share